Кияни приїхали до Рівного досліджувати підземелля (фото)

01.09.2017, 12:45      Переглядів: 810

До Рівного запросили київську фірму, що займається дослідженнями землі. Сьогодні у центрі міста поблизу стадіону "Авангард" відбувається збір інформації щодо підземних приміщень міста. Досліджувати планують палац Любомирських, бункер Коха та ймовірний підземний поверх краєзнавчого музею. Мають із собою кияни спеціальний пристрій - георадар, що показує аномалії - об`єкти в землі на глибині до 6 м.

"До реалізації програми, яка називається "Дослідимо у Рівному замок-палац" Рівне навіть не знало, де знаходиться палац Любомирських. У нас зараз є точна локація. Вона установлена розкопками і вона установлена проведенням всеможливих геодезичних маніпуляцій. На жаль, від палацу залишився дійсно тільки під`їздний пандус.

Відбувається інформаційне дослідження для того, щоб установити просторові об`єкти. По плану Бургіньйона таких об`єктів було більше 50-ти навколо палацу, які складали палацовий комплекс Любомирських. Був там і той тонель, на який посилається науковець Петро Ричков.

Сьогодні ми працюємо з просторовими об`єктами, які знаходились біля палацу, ми працюємо з історією про можливе підземелля від палацу до палацику і ми працюємо по ходу руху з об`єктами, які цікавлять зараз істориків, краєзнавців і можуть мати в майбутньому історико-культурно цінність. Власне, по дорозі бункер, по дорозі музей. Будемо дізнаватись, чи є там підземний поверх, чи ні. Працюємо сьогодні до ночі," - розповів начальник культури і туризму Тарас Максименко.

До слова, робота спеціалістів коштуватиме 15 тис грн. В управлінні планують ще раз запрошувати киян, щоб дослідити усі цікаві об`єкти, тож не виключено, що будуть залучати кошти меценатів.

Після збору інформації (за тиждень-два) до Рівного передадуть результати досліджень.

Ірина ВЕЛИЧКО

comments powered by Disqus
Погода, Новости, загрузка...
Новини дня
  • Нові
  • Популярні