Розбійника, який забрав у пенсіонера 120 гривень, засудили до семи років

Фото ілюстративне

Та скільки років ув`язнення той отримав.

За розбій, поєднаний із проникненням у житло односельчанина, 43-річний мешканець Рівненського району Сергій Б., який у 2008 та 2016 роках уже притягувався до кримінальної відповідальності за вчинені ним корисливі злочини, потрапив на 7 років до в’язниці. Також суд апеляційної інстанції призначив йому додаткове покарання у виді конфіскації всього належного йому на праві власності майна.

Торік 17 жовтня Сергій близько 20-ї години, зірвавши металеву скобу з дверей будинку 71-річного Івана, що в селі Грушвиця Рівненського району, проник до оселі. В будинку він спершу погрожував господареві ножем, а коли той реально сприйнявши загрозу своєму життю, передав нападнику 120 гривень, завдав пенсіонерові кілька ударів дерев’яною палицею по різних частинах тіла. У результаті він спричинив потерпілому легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров’я.

14 червня 2017 року Рівненський районний суд визнав Сергія винуватим за ч.3 ст. 187 КК України (розбій, поєднаний з проникненням у житло) та призначив покарання у вигляді позбавлення волі на строк 7 років.

Вирок суду першої інстанції в апеляційному порядку оскаржили і прокурор, і захисник обвинуваченого.

Прокурор у судовому засіданні просив вирок суду в частині призначеного Сергію Б. покарання скасувати та ухвалити новий вирок, яким призначити обвинуваченому покарання за ч. 3 ст. 187 КК України у виді з позбавлення волі на строк 7 років з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна. Захисник Сергія Б. просив вирок суду змінити, виключивши з вироку обставину, що обтяжує покарання — вчинення злочину обвинуваченим щодо особи похилого віку.

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Рівненської області, вивчивши матеріали кримінального провадження, заслухавши доводи сторін, апеляційну скаргу прокурора задовольнила, апеляційну скаргу захисника — задовольнила частково.

Відтак, колегія суддів вирок Рівненського районного суду від 14 червня 2017 року в частині призначеного обвинуваченому покарання скасувала, призначивши Сергію Б. покарання за ч.3 ст. 187 КК України у виді позбавлення волі на строк 7 років із конфіскацією всього належного йому на праві власності майна.

Колегія суддів виключила з мотивувальної частини вироку вказівку суду про вчинення злочину щодо особи похилого віку як обтяжуючої покарання обвинуваченого обставини.

Вирок суду першої інстанції залишено без змін.


Прес-служба Апеляційного суду Рівненської області
 


Azov Army

Новини по темі:

  • У Рівному 10-річна Валерія та 12-річна Вікторія зібрали 20 000 грн на дрон для ЗСУ

    21 07 2026, 17:18
    Про це розповідає керівниця КЗ «Будинок Ветеранів» РМР Ві...
  • На Харківщині стартує серія подкастів «Громада і життєстійкість: де знайти світло в темні часи»

    21 07 2026, 17:02
    На Харківщині радіо «Накипіло» розпочинає серію подкастів...
  • У Рівному затримали чоловіка, який обікрав їдальню, де працювала його колишня

    21 07 2026, 16:48
    Про такий випадок повідомляє поліція області.
  • На Рівненщині судитимуть чоловіка за розбещення 9-річної дівчинки

    21 07 2026, 15:22
    Про такий інцидент повідомляє поліція області.