Хомко проти кав’ярень на колесах: один із підприємців вирішив торгувати далі (+фото)

14.08.2017, 17:31      Переглядів: 6871

Рішення мера Рівного Володимира Хомка прогнати мобільні кав’ярні біля обласного музею, шокували багатьох. Хтось негативно відгукувався про «мера-господарника», хтось – навпаки вітав такі дії. Однак, як виявилося, вигнати міському голові вдалося не всіх підприємців – не так зрозуміли чи не побоялися?

У четвер Володимир Хомко несподівано прийшов до музею, де якраз розміщаються фургончики з кавою та наїдками, та почав їх звідти виганяти. Мабуть, це було неочікувано й для самих музейників, які зажадали від влади дій – бо, мовляв, кав’ярні на колесах затуляють музей, оглядовий майданчик і взагалі – це природоохоронна зона. З таким листом звернулися до міського голови. Той не забарився. Хоча, як зазначають рівняни, мер не дуже квапиться з незаконними забудовниками, а ось, що стосується малих підприємців – це завжди будь ласка. Крім того, невідомо, чи буде Володимир Хомко такий категоричний та послідовний з іншими кав’ярнями та незаконними МАФами, яких по місту ой як багато.

Читайте також: З КАВ`ЯРНЯМИ ВІН ГЕРОЙ, - ЩО РІВНЯНИ ДУМАЮТЬ ПРО МЕРА, ЯКИЙ "НАВОДИТЬ ЛАД" У МІСТІ?

Відео РТБ

Журналіст порталу «ЧаРівне.інфо» вирішив з’ясувати, у чому причина – чому один бус все-таки залишився. Його власником є молодий підприємець Володимир Булка. Він розповідає, що розпочав діяльність ще у 2015 році і тоді у влади, мовляв, не було питань. Пішов в управління архітектури та оформив погодження. Однак, не зміг отримати дозвіл від міської влади на 2016 та 2017 роки, тому весь цей час стояв без дозволу… доки не прийшов мер.

Директор обласного музею Олександр Булига приймає Володимира Булку у себе в кабінеті. Обидва про щось домовляються.

Місце, де були фургончики, пусте

Як розповів Булига, підприємець приготував заяву до центрального органу охорони культурної спадщини.

- Він написав заяву, що хоче в охоронній зоні розміщувати. Ми цю заяву приймаємо, реєструємо і виписуємо відповідний лист у міністерство культури. Якщо погодження буде, то у нас ніяких претензій не буде, - каже Булига.

За його словами, те ж саме можуть робити інші підприємці, яких розігнав Хомко. Директор додав, що музейники категорично проти розташування піцерій та кав’ярень біля них.

- Хай би вони стояли, але у нас не так багато пам’яток. Є відповідні видові точки. Люди фотографуються просто на фоні музею, фотографують для листівок. Тут стоїть об’єкт 19 століття і об’єкт 21 століття. От, якби він стояв лівіше і не димів… Але, як на мене, навпроти бібліотеки є майданчик і там було б краще, - зазначає Олександр Булига.

Проте після погодження у відповідному органі культури, підприємці мали б знову йти до міської влади. Чи доб’ються вони там щось? Питання відкрите.

Як розповідає Володимир Булка, мер Рівного Володимир Хомко ще 20 лютого цього року своїм розпорядженням створив спеціальну комісію, яка мала б займатися розташуванням кав’ярень. Однак, це питання не врегульоване. Так само як і на державному рівні.

- Це вважається як транспортний засіб і ми не порушуємо на цьому місці правил парковки. Патрульні приходили. Просили, щоб ми зачинилися, - говорить Володимир Булка.

Під час розмови підійшла працівниця музею Людмила Володимирівна, яка підписувала листа до мера. Жінка каже, що з одного боку фургони заважають музейникам, однак, як громадянка, не проти розташування однієї кав’ярні.

- Як працівник музею я все-таки проти, щоб вони тут стояли у нас перед воротами, тому що закривають найгарнішу будівлю в Рівному. Але «Лебединка» стає щоразу популярніша і, звичайно, варто було б, щоб така точка десь тут була. Але треба шукати інші точки. Вам ще охорона, до речі, може розповісти, що тут буває після десяти годин. Тут збирається хто завгодно, - зазначає пані Людмила… - Тут стояли три автобуси. Перед нами закривали весь фасад. А цей так збоку стоїть, то ніби й нічого.

Володимир Булка каже, що буде працювати далі. Міська влада, на його думку, мала б врегулювати дане питання. Наразі чекатиме погоджень.

- Не розумію поведінки мера, тому що він сам рік тому давав коментар: що є тупикове місце, біля музею, на Драгоманова, де можна ставати, - констатує підприємець.

Звертає він увагу й на те, що жоден автомобіль з кавою по місту не працює з дозволом. За його інформацією, комісія, про яку згадувалося, погодила лише розміщення квасу та морозива. Тож чомусь до кав’ярень на колесах справа не дійшла.

 

 

 

Денис ГРИЩУК

 

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...