SIM-картки – за паспортом: що думають рівняни? (опитування)

14.08.2017, 15:34      Переглядів: 3741

Фото ілюстративне people.in.ua

В Україні можуть запровадити реєстрацію абонентів стільникового зв’язку. Відповідну пропозицію вносить Державна служба зв’язку та захисту інформації України. Передбачається, що це дозволить краще боротися зі злочинцями та шахраями, а ще допоможе у боротьбі з терористами. До речі, у мережі активно вже дискують з цього приводу та згадують, що такі ж норми пропонувалися у сумнозвісних «диктаторських законах» 16 січня.

Як пише ТСН, Національна комісія з питань регулювання зв`язку схвалила законопроект Держспецзв`язку, але із зауваженнями. Було запропоновано збільшити перехідний період з трьох місяців до півроку. Так, за цей час абоненти, які зараз отримують послуги, повинні будуть надати всі свої особисті дані операторам. Також було розроблено порядок реєстрації абонентів не лише в письмовій формі, але й в електронній. Частину проекту закону щодо реєстрації IMEI-кодів було відправлено на доопрацювання.

Кінцева дата для подачі зауважень – 18 серпня 2017 року. Після цього проект доопрацьовуватиметься, потім його розглядатимуть в Кабміні і в Комітеті інформатизації Верховної Ради для подальшого включення у порядок денний. Наразі точної інформації щодо дат ухвалення немає.

Журналіст порталу «ЧаРівне.інфо» опитав рівнян про таку ініціативу. Більшість все-таки схиляються до того, що українці не готові миритися з тим, що їхні персональні дані тепер будуть відомі спецслужбам, а також органам державної влади. Слід зауважити, що і до влади в українців не надто висока довіра.

- Я думаю, це слід робити. Вважаю, що це в першу чергу потрібно для захисту від російського агресора. Я думаю, що по всім напрямкам треба з ним боротися, - Володимир, 46 років, столяр.

- Вперше про це чую. Я це сприймаю негативно. Я маю право залишатися інкогніто для будь-кого, і тим більше для продавців SIM-карток. Вони і так використовують забагато нашої інформації. Хто такий мобільний оператор? Він надає тобі послугу. Я вважаю, що це типу законне позбавлення прав людини. Це занадто, як на мене, - Роман, 30 років, підприємець.

- Я проти цього. Вся Європа від цього відмовилася, кілька країн залишилися, в яких такий закон діє. Для чого це потрібно? Всі дані про нас і так є. Кілька клавіш натисни і вся інформація буде – хто я такий, чим я займаюся і хто мої батьки, діди. Навіщо ще втручатися у моє життя? – Юрій, пенсіонер.

- Я проти цього. Це буде відома інформація про власника SIM-картки. І влада захоче, наприклад, якогось чоловіка «скубнути» за щось і зробить це, - Максим, 27 років, автомеханік.

- Мені все одно – з паспортами купувати будуть чи без. Боятися треба того, хто робить якісь телефонні «розводи». Різниці немає ніякої, - Марина, 31 рік, домогосподарка.

- Тут є два боки. У мене така робота – я працюю у силовій структурі. Таке діє у Росії. І набагато краще відстежувати людей. Але є особисте життя людей. І це погано, коли в наше життя втручаються. Тому швидше за все я виступаю проти цього. Разом з тим, у всіх розвинутих країнах така система діє, - опитуваний працює у силових структурах.

- З одного боку це добре – наприклад, коли згубиш телефон. Тому, мабуть, я за, - Євгенія, 24 роки, студентка.


 

 

Опитування проводив Денис ГРИЩУК

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...