Рівненське диво: медики розповіли,як жінці з пересадженою ниркою вдалось народити здорову дівчинку

06.08.2017, 08:38      Переглядів: 3668

У Рівненському обласному перинатальному центрі провели кесарський розтин породіллі з пересадженою ниркою. Тож тепер у закладі є чергова радість і гордість - перша дитина, що народилася у мами з донорською ниркою.

Ще у 2012 році Людмилі Михайлицькій з Томашгорода Рокитнівськкого району зробили пересадку. Донором для неї стала мама.

Через чотири роки Людмила завагітніла й досі згадує омріяні дві смужки на тесті.

- Для мене це стало справжнім подарунком долі, для чоловіка- сюрпризом на день народження. Я знала, що під час вагітності можуть бути проблеми, але на щастя я почувалась добре, лише наприкінці терміну стало значно гірше.

Певний час жінка спостерігалась у столичному Інституті педіатрії, акушерства гінекології, згодом – у Рівненському обласному перинатальному центрі. Лікарі розповідають, що це по-справжньому унікальний випадок для Рівненської області.

- Проблема в тому, що пацієнтам після трансплантації пожитттєво доводиться приймати спеціальні препарати, які пригнічують імунітет і не дозволяють організму відторгати чужий орган, - пояснює заступник заступник головного лікаря з неонатології Галина Ковальова- Тому, коли така пацієнтка потрапила до нас, ми усіма силами намагались зберегти здоров`я мами та дитинки. У Людмили вже наприкінці терміну вагітності стався ішемічний інсульт. В першу чергу, це серйозне ускладення, яке загрожує життю жінки. У цій ситуації наші медики зробили все можливе, аби не лише нормалізувати стан породіллі, а й те, аби вона змогла доносити дитину.

Дівчинка народилась доношеною вагою 3,400 кг, зростом- 55 см.

Операція кесарського розтину завершилась успішно, проводили її головний лікар Рівненського перинатального центру Вікторія Єнікеєва та заступник Степан Лічнер.За словами медиків, специфіка операції  в тому, що при пересадці нирки вона розміщується атипово - незвичному для себе місці. А тому при оперативному втручані існує ризик пошкодити її, відтак може виникнути кровотеча. Тоді таким пацієнтам переливання крові є ризикованим.

- Зусиллями наших медиків ще одній родині ми подарували радість батьківства. Насправді, без жодних перебільшень - це досить рідкісний випадок в межах цілої України ,- розповідає головний лікар.- Плануючи кесарський розтин ми неодноразово проводили консультації з київськими фахівцями Інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова , Інституту педіатрії, акушерства та гінекології, професором Медведем В. І. та головним акушером-гінекологом України Камінським В.В. Тож, для нашого закладу - це показник досвіду медиків.

Наразі щаслива матуся та донечка у післяпологовому відділенні.

Маленьку планують назвати Меланією.За декілька днів їх планують виписати додому.

Разом з тим, Людмила Михайлицька має продовжувати курс лікування, який допомагає пересадженій нирці функціонувати у її організмі. Місяць такого лікування молодій мамі обходиться у більш, ніж 10 тисяч гривень. Тож, рідні сподіваються, що знайдуться ті, хто допоможе з ліками, дитячим,ліжечком чи візочком.

Оксана КРАВЕЦЬ

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...