«Людина – не товар!», або Як рівнян застерігали від трудової та сексуальної експлуатації (фото)

28.07.2017, 17:39      Переглядів: 3312

Сьогодні в центрі Рівного до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми влаштували вуличний перфоманс «Людина – не товар!».

До акції долучилися волонтери громадської організації «Центр «Чайка», Корпусу Миру та актори народних аматорських колективів.

Лариса Гунько

- Вчора проводили розширене засідання координаційної ради, а сьогодні вже вирішили провести перфоманс, щоб ще раз привернути увагу людей, що існує небезпека потрапляння у ситуацію торгівлі людьми. Кількість жертв з кожним роком зростає. Економічна й політична ситуація примушує громадян брати на себе ризики та шукати роботу, житло. Тому ми хотіли б в першу чергу підвищити рівень обізнаності громадян, - розповіла голова ГО «Центр «Чайка» Лариса Гунько.

За її словами, людина, яка отримала статус жертви торгівлі людьми, в першу чергу має право на отримання грошової компенсації – з першого січня 17-го року – це близько п’яти тисяч гривень. Крім того держава зобов’язана надати постраждалим медичну, правову, психологічну, освітню допомогу, посприяти у відновленні документів, у працевлаштуванні, допомозі дітям, якщо це потрібно.

- Люди трохи з недовірою ставляться до цього, – мовляв, ну що держава може надати. Проте хочу сказати, що люди повинні відчувати впевненість у допомозі. Це їхнє право – звертатися за допомогою, - пояснює Лариса Гунько.

Що стосується специфіки кримінальних справ, то вони тривають дуже довго. Головна проблема полягає в тому, що немає досвіду проведення подібних судових справ. Також постраждалі у зв’язку з тривалістю часто приймають рішення відмовитися від своїх показань, зазначає волонтерка.

Актори у футболках з відповідним написом, зав’язували руки та ходили по колу, що символізувало ізоляцію жертв рабства. Громадянам, які проходили повз, або цікавилися акцією, роздавали інформаційні листівки.

Лариса Гунько радить тим, хто все-таки потрапив у рабство, звертатися за номерами телефону: 527 (гаряча лінія), (0362) 460-967 (Центр «Чайка»), або 26-08-68 (департамент соцзахисту населення).

Нагадаємо, сьогодні в центрі Рівного також пройшла акція щодо попередження гепатиту C.

 

 

Денис ГРИЩУК

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...