Рівне, у нас проблеми, - переселенка з Криму

24.07.2017, 15:14      Переглядів: 3804

На Рівненщині зафіксували недостатню обізнаність громадян зі своїми правами під час затримання. Протягом п’яти місяців своє дослідження спільно із соціологами проводили представники громадської організації «Кримська діаспора Рівненщини». Як показали результати, лише 13 % мешканців Рівненської області знають про свої права. А причини в цьому, переконана голова громадської організації Ельвіра Шиліна, полягають не лише в низькій поінформованості населення, але й у ставленні до своїх обов’язків поліцейських.

- Наш проект складався з двох частин: перша – це дослідження населення міст Рівного, Костополя, Дубно і Сарн та одного міста Луганської області – Рубіжне. Ми питали думку мешканців цих міст, наскільки вони знають про правову грамотність та про свої права. Коротко скажу, що наші громадяни не дуже добре поінформовані про свої права, у Рубіжному цей показник – менше 3 %, - зазначив соціолог Роман Микитюк.

Друга частина – це було експертне опитування: поліція, адвокати з центрів правової допомоги, ув’язнені.

У реалізації проекту брав участь секретаріат Уповноваженого з прав людей. На даний момент члени ГО розробили звіт про дослідження.

- Якщо чули є таке висловлювання: «Х’юстон, у нас проблеми». Можу сказати, що, Рівне, у нас проблеми. Адже за п’ять місяців цього року за адміністративні правопорушення було затримано лише 5 людей. Якщо хтось вірить у ці цифри, то це треба бути фантастично налаштованою людиною. У минулому році таких людей було 400. Ці цифри не відповідають дійсності, адже людей затримують набагато більше. Якщо під час кримінального злочину поліцейські повідомляють про затримання адвоката, то з адміністративними затримання у нас повний провал. Люди з правової точки зори залишаються беззахисними. Тобто одна з головних проблем – це приховані затримання. Ми не знаємо, що з людиною стається далі. Пам’ятаємо, за часів Януковича це були проблеми. Ми знаємо, чим це може закінчитися, - наголошує Ельвіра Шиліна.

Тому в громадській організації «Кримська діаспора Рівненщини» пропонують інформувати і поліцейських, і населення. Вже роздають відповідні буклети, на яких зазначений номер телефону, за яким можна викликати безкоштовного адвоката – 0 (800) 213 103.

Затриманому важливо запам’ятати час затримання. Людину мають відпустити через три години (під час адмінпорушення), або мають доставити в суд для обрання міри запобіжного заходу, якщо це кримінальне затримання.

Іншою проблемою виділяють нестачу ІТТ: у Рівненській області їх всього 4. У свою чергу це також є причиною, через яку поліцейські ігнорують оформлення затримань, каже Ельвіра Шиліна.

- Поліцейський обирає інший шлях, бо має забезпечити належне утримання затриманого, - пояснює кримчанка.

У «Кримській діаспорі Рівненщини» вже домовляються з Уповноваженим з прав людини щодо внесення до законодавства змін щодо ситуації із затриманнями, також планують проводити правові просвітницькі заходи. 

 

 

 

 

Денис ГРИЩУК

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...