«Це лише питання грошей»: хто і як у Рівному евакуює автомобілі та утримує світлофори? (ФОТО)

19.07.2017, 18:00      Переглядів: 6326

ДП МВС України «Інформ-Ресурси» – це підприємство, що займається евакуацією автомобілів, утриманням світлофорних об’єктів та встановленням дорожніх знаків у Рівному. Опорний пункт рівненської філії ДП «Інформ-Ресурси» знаходиться у занедбаному приміщенні на вул. Поповича, 35. У той же час керівник філії Микола Дорощук користується недешевим авто, яке відразу впадає у вічі на фоні недоглянутих будівель.

Микола Дорощук

Активісти вже давно звертали увагу на «непересічне» життя цього директора. Головне запитання, яке ставили, – звідки у молодого керівника кошти, зокрема на недешевий позашляховик «BMW»? Натомість директор «Інформ-Ресурсів» Микола Дорощук пояснює, що авто не його – а дружини.

- Насправді питань до «Інформ-Ресурсів» дуже багато. Достатньо подивитися на автомобіль, на якому їздить директор. Це «BMW X5». Людина користується автомобілем вартістю у понад півмільйона гривень, при зарплаті, я думаю, не більше, ніж у десять тисяч, - розповідав журналіст Дмитро Леонтіюк.

Так виглядає приміщення ДП «Інформ-Ресурси» у Рівному 

Чим займається філія ДП «Інформ-Ресурси»

ДП «Інформ-Ресурси» часто називають монополістом у сфері евакуації автомобілів. І не лише у Рівному, але й у всіх обласних центрах.

Останні кілька років рівненська влада укладає угоди виключно з філією цього підприємства. ДП під виглядом реорганізації змінювало назву. Та, попри поверхневі зміни, напрацьована корупційна схема, успадкована від ДАІ, залишилася, пишуть ЗМІ.

РФ ДП МВС України «Інформ-Ресурси» здійснює в місті евакуацію авто з місця ДТП та тих транспортних засобів, які були неправильно припарковані. Тобто ДП несе відповідальність за евакуацію (через співпрацю з підприємцями) та за зберігання автомобілів на спецмайданчиках. У компетенцію поліції в цьому випадку входить виклик евакуатора на місце події. А далі усім займаються «Інформ-Ресурси».

Однак, виявляється, можна евакуйовувати не всі автомобілі, розповідав Микола Дорощук. 

 - Автомобіль тимчасово вилучають, коли водій у стані алкогольного сп’яніння, коли він перешкоджає руху. Автомобіль не евакуйовується, коли є механічні пошкодження і немає потерпілих. У такому випадку на водія складається протокол. Також водій може викликати свого товариша. А коли є потерпілі, то слідчі викликають евакуатор, бо їм потрібно провести ряд експериментів. Ми ж викликаємо, коли є перешкоджання руху, коли автомобіль знаходиться в розшуку, або водій перебуває у стані алкогольного сп’яніння, або не має документів, - роз`яснював патрульний Микола Прищепа. - Якщо є ситуація з парковкою, то евакуатор може приїхати не відразу. Є випадки, коли викликаємо, а евакуатор через технічні можливості не може під’їхати та евакуювати транспортний засіб. Тоді виписується попередження.

Фото Ліани Диновської

Проте в рівненської філії «Інформ-Ресурси» завжди були проблеми із евакуаторами. Зважаючи на це, Микола Дорощук запевняв, що, мовляв, підприємців шукають, але не всі погоджуються.

- Саме міністерство внутрішніх справ не має таких коштів, щоб всім допомогти, - заявляв Дорощук.

 

Біда зі світлофорами

Окрім зберігання ТЗ на спецмайданчику, рівненська філія «Інформ-Ресурси», займається монтажем та експлуатацією світлофорних об’єктів, встановленням дорожніх знаків; нанесенням дорожньої розмітки поверхні доріг, стоянок та майданчиків фарбою; поточним ремонтом засобів регулювання. За що також отримує кошти з міського бюджету.

Як утримуються світлофори – рівняни можуть переконатися самі. Досить часто надходять скарги на те, що в місті вони ламаються. Можна навести випадок на автостанції «Чайка», де більше року стоїть розплавлений світлофор, який нікому не потрібен, бо рівненська філія «Інформ-Ресурси» та автостанція «Чайка» від нього відхрестилися.

НА ТЕАТРАЛЬНІЙ НЕ ПРАЦЮЄ СВІТЛОФОР (ФОТОФАКТ)

У РАЙОНІ МОТОТРЕКА НЕ ПРАЦЮЮТЬ СВІТЛОФОРИ (ФОТОФАКТ)Взагалі тему світлофорів варто було б виокремити. До прикладу, пам’ятаємо епопею зі встановленням світлофора на перехресті Соборна-Пушкіна. Його встановили ще у грудні. Потім його ще кілька місяців не запускали. Хоча «Інформ-Ресурси» отримали від міської влади аванс.

Роботи продовжили лише з настанням тепла. І кожного разу строки запуску світлофора переносили, посилаючись на додаткові роботи. В «Інформ-Ресурсах» шукали відмовки та кивали на УЖКГ. 

 

Прибутки «Інформ-Ресурсів»

До прикладу, на 2016 рік лише на світлофори на «Інформ-Ресурси-Рівне» з міської казни було передбачено 2 мільйони гривень. А ще слід додати близько півмільйона – на дорожні знаки.

У міській раді повідомили, що співпраця між ДП та міською владою триває ще з 2011 року. За цей час «Рівне-Інформ-Ресурси» отримало з міського бюджету близько 6 мільйонів гривень.

Очевидно, що заступник начальника УЖКГ м. Рівне Володимир Лапюк і сам не знає цифр, які дають на роботу цього підприємства, бо у запиті писали одне, а у приватній розмові чиновник казав інше.

«На теренах міста раніше працювало «СМЕД-ДАІ». Така була організація від Міністерства внутрішніх справ. Потім вони пройшли реорганізацію і вона тепер називається «Рівне-Інформ-Ресурси». Та сама організація. Інший керівник. Ті самі працюючі. Вони на балансі у нашому місті мають більшість світлофорних об’єктів. Щорічно ми підписуємо угоду з даним підприємством на утримання і встановлення дорожніх знаків та світлофорних об’єктів. І кожен рік з міського бюджету виділяються відповідні суми… Угода є і кошти виділяються». 

Володимир Лапюк, фото erve.ua

У той же час у відповіді на запит писали, що «у 2016 році не передбачено перерахування коштів на розрахунковий рахунок ДП МВС «Рівне-Інформ-Ресурси».

Інформацію про мільйонні надходження на рахунок РФ ДП «Інформ-Ресурси» можна знайти на веб-порталі публічного використання коштів E-data.

січень 2016 року – близько 95 тисяч гривень;
лютий – близько 200 тисяч гривень;
березень – близько 150 тисяч гривень;
квітень – близько 150 тисяч гривень;
травень – близько 500 тисяч гривень;
червень – близько 170 тисяч гривень;
липень – близько 160 тисяч гривень;
серпень – близько 350 тисяч гривень;
вересень – близько 190 тисяч гривень;
жовтень – близько 450 тисяч гривень;
листопад – 400 тисяч гривень;
грудень – 550 тисяч гривень;

січень 2017 року – 160 тисяч гривень;
лютий – близько 200 тисяч гривень;
березень – близько 500 тисяч гривень;
квітень – близько 200 тисяч гривень;
травень – більше 450 тисяч гривень;
червень – близько 250 тисяч гривень.
 

 Схеми «Інформ-Ресурсів»

Про зловживання з боку «Інформ-Ресурсів» вже довгий час заявляють активісти та юристи. В інших містах є прецеденти, коли власникам забороняли забирати своє авто. У Рівному такі випадки теж зустрічаються, але про них воліють мовчати.

Свою історію розповів рівнянин Володимир Луцишин. Його зупинили поліцейські, бо мали рішення виконавчої служби. Авто доставили на штрафмайданчик «Інформ-Ресурсів». Повертати транспортний засіб не поспішали.

- Є така цікава база даних «Рубіж», зокрема виконавча служба, або слідчий можуть поставити туди транспортний засіб. Є два типи «Рубежу» – це камери, які стоять над дорогою, вони фіксують номери та розпізнають їх, також патрульні автомобілі обладнані такими даними. Але бази даних не є актуальними, там є багато помилок. Це вина і виконавчої служби, і поліцейських, яких ст. 26 Закону «Про Національну поліцію» зобов’язує підтримувати свою базу даних в актуальному стані. Виходить, що транспортний засіб забирають на штрафмайданчик у зв’язку з тим, що він у розшуку, - каже Володимир.

«Інформ-Ресурси» не віддавали йому авто без сплати коштів.

- На мою думку, транспортний засіб утримувався незаконно. До того ж транспортний засіб утримувався до моменту сплати, тобто це нав’язана послуга. Окрім цього ніяких договір між мною та спецмайданчиком не укладалося, - пояснює Володимир Луцишин.

- Всі розводили руками. Казали, що протиправні дії, але нічого не робили. Патрульні стверджували, що я маю заплатити. Чому я маю це робити? Адже автомобіль забрали незаконно, - додає він.

Проте у Володимира не було іншого виходу, і він погодився сплатити кошти. 

Втім, на цьому все не закінчилося. У таких випадках слід готуватися до наступних випробувань. Спершу Вам доведеться знайти спецмайданчик. Це доволі важко, адже спецмайданчик на вул. Дворецькій не має присвоєної адреси.

- Водію треба з’їздити та взяти платіжку на «Інформ-Ресурс», оплатити її, приїхати з квитанцією, паралельно приїхати в поліцію, взяти хоча б копію постанови, оплатити штраф по даній постанові. Якщо водій хоче оскаржити постанову, то йому треба чекати третього дня, бо тільки на третій день, можна забирати транспортний засіб, - розповідає Володимир Луцишин.

Оскільки адреси немає, то виникає інше питання – на якій основі «Інформ-Ресурси» користуються земельними ділянками для штрафмайданчику?

До того ж у міській раді зазначали, що рішень міською радою щодо передачі земельних ділянок у користування ДП «Інформ-Ресурси» не приймалося. Тож очевидно, що цим мали б розбиратися міські чиновники, адже по суті земельна ділянка вільна.

- Таким чином авто забирають в «нікуди». Навіть, якщо з автомобілем щось станеться і ця земельна ділянка належним чином не оформлена, то автомобіль, виходить, був ніде, - зазначає Володимир Луцишин.

- ДП «Інформ-Ресурси» – дуже сумнівна контора. Там питання є і по землі, і по їхній відповідальності, формуванню тарифів. Схема, яка працює по всій Україні: поліцейські не вносять зміни у базу даних з розшуку автомобілів (база «Рубіж»). Патрульний начебто на законних підставах «віджимає» автомобіль. Він заганяється на спецмайданчик. А водій змушений розбиратися з документами. Причому це мінімум чотири дні. Коли людина приїздить забрати авто, то йому кажуть – заплатіть, хоча договірних відносин між водієм та «Інформ-Ресурсами» не існує. А те, що пропонує поліція, то це нав’язування послуг. Дивна ситуація і з патрульними, яких викликають водії, бо вони визнають, що авто знаходиться незаконно. Але в той же час переконують водія заплатити. Потім кажуть, щоб йшли в суд. Хоча всі знають, наскільки важко в суді стягнути гроші з державного підприємства, - розповідає активіст та журналіст Дмитро Леонтіюк.

- «Інформ-Ресурси» – це корупційна прокладка. Де-юре це приватна структура, тому інформацію отримати від них неможливо. Вона отримує державні гроші, але звітуватися їй не треба. Фактично це рекетирська прокладка зі всіма ознаками корупції, - підсумовує він.

До речі, нещодавно прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган повідомила про затримання «на гарячому» керівника Черкаської філії «Інформ-ресурсів».

 

«Гроза» недобросовісних водіїв

Не так давно у патрульній поліції запевнили, що проблему з евакуатором можуть вирішити. Чекають потужний евакуатор американського зразка. Однак, коли він прибуде у Рівне – невідомо.

За словами начальника патрульної поліції Сергія Мерчука, у Рівному є два евакуатора, але справа в тому, що вони можуть пошкодити інші автомобілі. Через те, що вулиці є надто вузькими, евакуатор не може проїхати. Водія доводиться чекати біля авто та виносити адмінматеріали.

- Йдемо до того, що десь патрульні дочекаються цього водія, який дуже нахабно поставив авто та заважає пішоходам та іншим водіям. Маємо також надію, що до початку літа будемо мати «грозу» недобросовісних автомобілістів – евакуатор американського зразка, - повідомляв Сергій Мерчук у квітні цього року.

- У місті Рівному є евакуатор, який навіть забере тролейбус. Але наявні два евакуатори дуже сильно пошкодять припарковані поруч автомобілі. Наприклад, на Петлюри спробуйте забрати. Потім водій нам буде ставити претензію, що пошкодили його авто, - пояснював він. – У першу чергу надіюся, що у Рівному буде вирішуватися проблема з парковками. Хоча помічаю, що парковка на 16 Липня чомусь вільна.

Також Сергій Мерчук говорив, що все залежатиме від організації, яка займається евакуацією автомобілів – «Інформ-Ресурсів». Поки що «грози» недобросовісних водіїв у Рівному немає. Очевидно, Миколі Дорощуку домовитися не вдалося.

Але чи потрібні евакуатори філії? У розмові з журналістом порталу «ЧаРівне.інфо» Микола Дорощук казав, що два евакуатори у Рівному вистачає.

У той же час в ідеалі державне підприємство мало б функціонувати прозоро та мати доступну галузь отримання інформації та звітність про отримані кошти, зазначають активісти.

 

 

 

 

Денис ГРИЩУК

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...