На скільки рівненська земля збагатила місцеву казну за 5 місяців 2017-го?

19.06.2017, 15:57      Переглядів: 532

фото ілюстративне

Упродовж п`яти місяців 2017 року рівненські власники та орендарі земельних ділянок сплатили 127,8 млн. грн. земельного податку. Це майже на 11 млн. гривень більше, ніж за січень – травень 2016 року. При цьому майже 115,2 млн. грн. сплатили юридичні особи та фізичні особи 12,6 млн. грн.

Нагадаємо, плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

Нагадаємо, що згідно з п.286.5 ст.286 ПКУ нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку, а сплачується такий податок фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п.287.5 ст.287 ПКУ).

Фізичні особи несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання з плати за землю, тож якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання, такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у розмірах, встановлених ст.126 ПКУ.

Разом з тим, на суму податкового зобов’язання з плати за землю, не сплаченого протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, нараховується пеня у порядку, визначеному ст.129 ПКУ.

Як зазначив начальник ГУ ДФС в області Дмитро Зайцев: «Земельний податок та орендна плата за користування землею є одним з вагомих джерел наповнення місцевих скарбниць регіону, та складає майже 10 відсотків від загальних надходжень».

ГУ ДФС у Рівненській області

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...