«Який адвокат? Ви американських фільмів передивились!» - ексклюзивні подробиці затримання рівненського лікаря Романа Шустика

10.06.2017, 12:05      Переглядів: 14077

Справа головного лікаря Рівненського діагностичного центру Романа Шустика набирає нових обертів. Наразі свою підтримку головному лікарю висловили чимало пересічних рівнян, пацієнтів лікаря та публічних осіб.

Нагадаємо, 1 червня працівники УЗЕ та військової прокуратури на хабарі затримали Романа Шустика. За версією слідства, 2 тисячі доларів йому давав Сергій Ляшук, аби влаштувати на посаду біолога Тетяну Строчинську. Наступного дня Шустику оголосили підозру у вчиненні злочину за ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу. Вже у суді з`ясувалося, що кошти, які, за версією слідства, були хабарем, знаходились не в кабінеті підозрюваного, а в коридорі Діагностичного центру.

Зараз Роман Шустик перебуває в обласній лікарні, куди його доставили з підвищеним тиском просто із зали суду. Журналістам «ЧаРівне.інфо» вдалось поспілкуватись із головним лікарем та дізнатись подробиці його затримання,обшуку і навіть подальших планів.

- Цього Ляшука я знаю давно, але не близько. Його батьки у нас лікувались. За тиждень до подій він заходив до мене. Сказав, що хоче влаштувати в діагностичний на роботу свою коханку. До речі, слідчі озвучили неправильну посаду, бо посади біолога в нас немає. Є посада ембріолога. Але туди не можна взяти на роботу одразу. Бо це дуже відповідальна кваліфікована робота, яка потребує тривалого спеціалізованого навчання, стажування. Дуже кваліфікованого. З такою роботою не впорається будь-хто. Бо від цього залежить робота всього центру. І то потім таких спеціалістів дуже швидко забирають в приватні клініки. У дівчини ж таких знань не було, як і навиків. Тому єдиний варіант для дівчини – піти вчитися на спеціалізовані курси, і лише в 2018 році можна було почати говорити про працевлаштування. Власне, цей пан Ляшук приходив декілька разів. Натякав, що хоче дати мені гроші, але я категорично відмовлявся. Думаю це буде на записах, якщо їх вели слідчі. Крім того у матеріалах слідства по суті зафіксовано, що хабар я не вимагав. Навіть більше – я виганяв його з кабінету з такими пропозиціями. А його дівчині в четвер ще додатково наголосив, щоб і не вздумали більше ходити з такими пропозиціями. Це коли в останнє вони приходили в четвер. Потім ці двоє пішли, я собі пішов працювати, ходив діагностичним центром. Згодом повернувся до гінекологічного робочого кабінету, хотів дозаповнити історії хвороби пацієнтів. А ж тут побачив як у мій кабінет заходять військові. Один другий, третій. Цілий кабінет набігло. Це вже десь через годину після візиту Ляшука. Слідчі одразу заявили, що знають що я взяв хабаря і запитали де він лежить. Я відповів, що не знаю про що вони говорять і про який хабар йде мова.

У розмові із журналістами Роман Шустик розповів про численні порушення під час обшуку.

- На прохання викликати адвоката слідчі, заявили: «Який адвокат? Адвокат буде, коли ми скажемо! Ви передивились американських фільмів!" У мене одразу почали брати змиви на руках. Фарбу шукали. На правій руці нічого взагалі не знайшли. На лівій долоні теж. Єдиний відбиток від пальця Ляшука на тильній стороні лівої кисті. Все. Це очевидно не влаштовувало військових прокурорів та працівників УЗЕ. Потім мене попросили показати, що в кишенях. Я дістав три тисячі гривень і декілька купюр доларів – 100, 20, 10. Я маю хорошу звичку - збирати чеки, тому завжди знаю скільки коштів у моїх кишенях. Якраз нещодавно знімав з картки зарплату. А дрібніі долари тримав у кишенях бо вже за годину планував поїхати купити диски до машини. Їх замовляв попередньо, тому мав забрати. Слідчі забрали гроші і розклали на столі. А я дивлюсь – там на 100 доларів більше, ніж в мене було. Вони кажуть – підписуйте протокол, що це ваші гроші. Я їм сказав, що не буду, бо 100 доларів не мої. І чиї вони не знаю. Думаю, саме ці, 100 доларів були міченими. Але я в протоколі записав, що це не мої кошти і де вони взялись – не знаю. Слідчі не заперечували. Потім кажуть – ведіть нас туди, де решта грошей. Я кажу: куди вести, я не знаю про які гроші ви кажете і де вони? Слідчі самі повели мене одразу в коридор до того шкафа. І кажуть – знімайте із шкафа. Кажу, що змімати? Дивлюсь, а там якісь старі плакати а в дальньому кутку на шафі – пакет з грошима. Причому добре видно, що вони в спеціальній фарбі. Вони кажуть беріть ці гроші і розкладайте їх по столі. Мабуть хотіли таки, щоб я вимастив руки. Бо руки у фарбі – і доказуй потім, що ти не винен. Я відмовився брати пакет. Тоді слідчий вдягнув рукавички і взяв пакет сам. А потім вони чомусь знову взяли в мене змиви на руках. Ясна річ,  знову нічого не знайшли.

Потім почали робити обшуки, хотіли сейф зламати. Кажу – навіщо ламати? Візьміть ключ. А в сейфі то тільки пусті папки і лікарська печатка. Слідчі до речі, в той же день – пропонували підписати зізнання. Мовляв випишуть штраф в 20 тисяч гривень і в той же день я буду дома. Все це відбувалось без присутності адвоката. Мені не дали можливості його викликати, його не пускали, як і не пускали мою дружину. Потім ще неодноразово про угоду з слідством говорили і у військовій прокуратурі. Мовляв, заплатите штраф, підете з посади і будете собі працювати далі.

Те, що його підставили Роман Шустик впевнений однозначно. Більше того, цей випадок пов`язує з відкриттям ембріологічної лабораторії Центру репродуктивної медицини.

- Ембріологічна лабораторія - це моє дитя. Цю ідею я виношував цілих 12 років. З дня на день ми мали відкрити її на базі Діагностичного центру. Раніше високотехнологічні процедури d галузі репродуктивної медицини були доступні у лише приватних клініках за немалі гроші. Ми ж хотіли зробити репродуктивну медицину доступною для всіх. Бо пацієнти оплачували би лише розхідні матеріали для лікування, що в рази дешевше, ніж в інших клініках. Крім того буде велика категорія пільговиків, які можуть зробити це безкоштовно. Але комусь це, очевидно, не сподобалось. Це, безперечно, дуже перспективна робота, а тому я припускаю, що моя посада головного лікаря і майбутня ембріологічна лабораторія комусь пригледілись. Хто ця людина, я поки не знаю.

Обшуки у справі отримання хабаря відбувались не лише у кабінеті, а й вдома у будинку в Рівному по вулиці Садовій. Тут було  знайдено 26 тисяч доларів. Нині ці гроші, на які за словми лікаря мали оперувати його маму вилучені.

- Усі гроші, які слідчі вилучили у мене вдома, родина збирала на складну операцію на серці моїй мамі. Цього тижня я мав її відвезти до Києва. Там, як тільки дізнались про мене, що мене затримали, гроші вилучили, зателефонував особисто керівник Інституту серця Борис Тодуров, висловлював свою підтримку, а фірма постачальник сердечного клапану погодилась надати його безкоштовно. Думаю, ми не будемо гаяти часу, а як тільки зможемо, одразу поїдемо у столицю.

Відлежуватися довго в лікарні Роман Шустик не планує, проситиме лікарів виписувати його з стаціонару. Бо вже з наступного тижня планує виходити на роботу.

- Знаєте, чого я найбільше боявся після свого затримання? Людського осуду. Моїх колег, пацієнтів, друзів. Ну, нас підозрюваних в корупції не дуже шкодують. Але в суді побачив зовсім інше. Люди прийшли підтримати мене, а не осудити. Тому насамперед вдячний усім тим, хто підтримав мене, не залишився осторонь, сказав свою думку.

Оксана КРАВЕЦЬ

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...