Упевненість водія у тому, що його авто – найкраще та може літати, – у Рівному розповіли, чому та як часто на дорогах гинуть люди

12.05.2017, 15:40      Переглядів: 2175

Сьогодні в приміщенні Управління патрульної поліції м. Рівне говорили про причини та наслідки ДТП на дорогах області. Як відомо, нині в Україні проводиться тиждень безпеки дорожнього руху, тому поліцейські та відповідні служби звертаються до водіїв та пішоходів з тим, щоб були обачнішими. Адже нині Україна є першою в Європі за кількістю смертей на дорогах. За словами начальника відділу забезпечення безпеки дорожнього руху ГУНП у Рівненській області Романа Штеби, в ДТП загалом у країні щороку гине близько п’яти тисяч осіб, більше 40 тисяч травмуються. Що стосується Рівненської області, то минулого року в аваріях загинуло майже 200, близько тисячі отримали тілесні ушкодження різного ступеня.

Головними ж причинами скоєння ДТП називають порушення правил вибору безпечності руху, порушення правил обгону, маневрування, порушення ПДР пішоходами, керування ТЗ у стані алкогольного сп’яніння.

Проблемою є й участь в ДТП дітей. Вже в цьому році трапилося 38 ДТП за участю неповнолітніх, двоє дітей загинуло, а 48 отримали тілесні ушкодження, розповів Роман Штеба.

- Протягом цього року працівниками поліції превенції було складено 687 протоколів за керування ТЗ у стані алкогольного сп’яніння. Працівниками поліції проводиться постійна робота щодо висвітлення цієї проблематики, а також профілактична робота з учасниками дорожнього руху, - каже він.

Як позитив в поліції відмічають зменшення аварійності ДТП у цьому році – зокрема за кількістю загиблих на 57 %, за кількістю травмованих – на 25 %. Крім того, як зазначає начальник відділу моніторингу та аналітичного забезпечення УПП ДПП м. Рівне Андрій Крутень, на трасі «Київ-Чоп» уже десяту добу немає ДТП з потерпілими.

Для кращої обізнаності патрульні, за його словами, роздають водіям інформаційні буклети.

- Я розумію, що це не зовсім дієвий чинник щодо зменшення кількості автопригод, але в той же час кожна особа буде ставати більш правосвідомою. Учасники повинні поважати одне одного та дотримуватися правил дорожнього руху, - наголосив він.

Начальник Управління Укртрансбезпеки у Рівненські області Микола Коваленко повідомив, що проведеними рейдами вдається мінімізувати аварійність на дорогах.

- Всі ми прекрасно знаємо, що Україна знаходиться у стані війни з Росією. Але ми маємо жахливі цифри втрат життів у ДТП. Життя, як відомо, – це найголовніша цінність у суспільстві, - сказав він.

Зі свого боку т.в.о начальника регіонального сервісного центру МВС у Рівненській області Віктор Залюбовський розповів, що для зменшення аварійності на дорогах сервісним центром проводиться атестація спеціалістів, які здійснюють підготовку, перепідготовку водіїв транспортних засобів.

- Готуються зміни до законодавства, якими буде передбачено зменшення терміну дійсності посвідчення водія, тобто посвідчення водія категорії «A» і «B» буде видаватися терміном на 15 років, водіям за категорією «C», «D» – на п’ять років, - зазначив Залюбовський.

За його словами, це дасть змогу зокрема підвищити обізнаність водіїв у правилах дорожнього руху. Також він закликав водіїв час від часу повторювати ПДР.

Оскільки аварійність на дорогах прямо залежить від якості дорожнього покриття, то на конференцію запросили представника облавтодору. Заступник начальника Служби автомобільних доріг у Рівненській області Микола Козачок запевняє, що необхідні для безпеки учасників дорожнього руху роботи ведуться.

Він розповів, що за останні роки значно зросла інтенсивність пересування на рівненських дорогах – якщо кілька років тому за одну добу на трасі «Київ-Чоп» нараховувалось від 12 до 18 тисяч проїздів, то сьогодні – це від 15 до 25 тисяч 

- Культура та неуважність водія, впевненість у тому, що його машина є найкраща і вона по дорозі буде не просто триматися, а летіти за швидкістю 200 – головні помилки. Водії на джипах упевнені в тому, що можна їхати на великій швидкості і від цього нічого не буде, - наголосив Козачок.

Шляховик каже, що культура водіїв після Революції Гідності змінилася, проте сьогодні рівень культури бажає бути кращим, особливо в негативному сенсі Микола Козачок відзначив водіїв-далекобійників.

До слова, тиждень безпеки дорожнього руху в Україні триває з 8 по 14 травня.

 

 

 

Денис ГРИЩУК

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...