Що об’єднало Кучерука та Бучинського?

21.04.2017, 12:34      Переглядів: 1038

Сьогодні лідери обласних осередків «Батьківщини» та «Свободи» у Рівному проводять конференцію з приводу референдуму про продаж сільськогосподарських земель. Мова йде про не розпайовані землі.

За словами депутата Рівненської облради Миколи Кучерука, 19 квітня у Києві відбулися збори щодо ініціативи проведення Всеукраїнського референдуму про заборону продажу землі с/г призначення. Йдеться про те, - «чи підтримуєте Ви продовження існуючої заборони на продаж землі с/г призначення безстроково». Він сказав, що пропозицію щодо референдуму підтримали більшість делегатів. Політики заручилися підтримкою Всеукраїнської асоціації фермерів.

- Українська земля – завжди буде в ціні. Хочу сказати, що Саудівська Аравія, або країни, які мають нафту, газ, вважають, що національний скарб має належати тим людям, які живуть на цій території, - наголосив Микола Кучерук.

- Стаття 14 Конституції чітко говорить, що найбільшим багатством населення є земля. На сьогоднішній день ми маємо олігархів в енергетичній, хімічній сферах, тобто фактично національні багатства, які до 91-го року були державними, купка олігархів у кількості 10 чоловік, все скупила, ставши монополістами, і їм кортить ще й стати земельним олігархами. У час тотального зубожіння населення ті паї, які отримали люди, які працювали в колгоспах, будуть скуплені за безцінь – за кілька тисяч доларів. Для фінансових структур, які хочуть скупити землі, – це копійки. Прийдемо до того, що вся земля, яка належала людям, буде належати двом-трьом людям. Це вже не перша атака на українську землю. Ви пам’ятаєте, що влада Януковича пробувала відкрити ринок земель. Тоді ми це зупинили, - розповів заступник голови Рівненської облради Олексій Бучинський.

За його словами, для проведення референдуму будуть збирати підписи, зокрема політики кажуть, що це робитимуть й у Рівненській області.

Фермер Олег Поліщук заявив, що фермери також виступають однозначно проти ринку землі: «Нас або не чують, або чують погано. Коли долар підріс – я сказав своїй дружині та дітям, що будуть продавати землю. Немає передумов, щоб запровадити порядок ринку землю, бо в бардаку вигідніше це роботи. Населення світу зростає. А Україна має четверту частину чорноземів світу, це ласий шматок».

Він додав, що перед початком референдуму серед населення слід проводити роз’яснювальну роботу. Як розповів Микола Кучерук, зараз зібрана ініціативна група. Подано близько 10 тисяч заяв, щоб створити ініціативні групи. Нині передають документи в центрвиборчком, який повинен прийняти рішення та зробити підписні листи. Для референдуму треба близько 3 мільйони підписів. Він також зазначив, що «влада не буде сприяти для проведення референдуму». 

 

 

 

Денис ГРИЩУК

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...