Хіба ми погану справу робимо? – хто і за скільки ремонтує Рівненський міський суд?

10.04.2017, 22:08      Переглядів: 2026

Приміщення Рівненського міського суду відтепер ззовні виглядає інакше. Хто і навіщо ремонтує фасадну частину будівлі на Шкільній, 1. Про це дізнавався журналіст порталу «ЧаРівне.інфо».

Для цього ми зустрілися із керівником теруправління державної судової адміністрації у Рівненській області Віктором Вдовиченком. За його словами, останні п’ять років виконується програма енергоутеплення та енергозбереження, в рамках якої й проводяться відповідні ремонти у всіх приміщеннях судів Рівненської області. На сьогодні у 14-ти з 18-ти таких судів роботи вже виконані.

- Хто ініціює ці питання по ремонту. Ми спільно із судами складаємо план роботи на півріччя одне, півріччя друге. Відповідний суд може нам пропонувати, або просити шляхом надання службових записок. І ми по можливості, по наявності коштів бачимо, що треба в першу чергу зробити, - каже Віктор Вдовиченко.

- У даному випадку в Рівненському міському суді проводяться ремонтні роботи – це зовнішнє утеплення, попередньо були замінені вікна, з метою економії коштів, які йдуть на енергоносії. До цього зробили електронний облік і вузол системи опалення, яка нам дала хорошу економію, - запевняє він.

У колажі використано фото rvm.rv.court.gov.ua

Щодо виконавця, то тендеру в цьому випадку не проводилося – сума робіт сягала 198, 9 тисяч гривень, це була дотендерна пропозиція. 

Це кошти, передбачені з державного бюджету – зі спецфонду, який формується з коштів, які надходять від громадян у вигляді судового збору, розповів Віктор Вдовиченко. 

- Ми вважаємо, що це не є такими великими коштами, - каже він.

Виконувало роботи ТОВ «Рівнетрансбуд», яким згідно реєстру, з 2013 року керує Віталій Галайчук, а співвласником також є Віктор Шакирзян, про якого, до речі, відомо, що балотувався до Рівненської облради від «Конкретних справ» та є керівником компанії «Захід-Трансбуд», однією із засновників якої є Оксана Галайчук.

Згідно Zакупівлі, найбільшими платниками для «Рівнетрансбуд» є УЖКГ Рівненської міської ради, облуправління судової адміністрації та КЗ «Рівненський центр соціальної психологічної допомоги» Рівненської облради.

За словами Віктора Вдовиченка, ремонт приміщення Рівненського міськсуду розпочався три тижні тому, а завершиться днів через 10. З «Рівнетрансбуд» судова адміністрація області співпрацює й у ремонтах інших судів. 

На фото Віктор Вдовиченко показує, як виглядають приміщення судів області після ремонтів

Тим часом керівник теруправління судової адміністрації бідкається, що в попередні роки на ремонти приміщень судів взагалі нічого не виділялося, а нині – це в межах 600-700 тисяч в рік, що стало можливим зокрема завдяки збільшенню надходжень до спецфонду через судовий збір.

- Це також стало можливим через збільшення кількості звернень до суду і скасування пільг для осіб, які зверталися до суду, в тому числі державних. Сьогодні всі без пільг, в тому числі прокуратура, Казначейство й податкова мають заплатити судовий збір. Коли вони не були платники судового збору, то просто закидали суди позовами, - коментує Вдовиченко.

Як аналізував портал «ЧаРівне.інфо», надходження від судових зборів деяких рівненських судів збільшилися у 3-3,5 рази.

Іншою проблемою рівненських судів є те, що самі приміщення є не надто просторими (особливо, коли справи є резонансними і приходить багато люду). Незабаром, можливо, завершать ремонт на вул. Драгоманова, де розміститься Апеляційний суд Рівненської області, то ж в приміщення, на Шкільній, перейде міський суд, сподівається Віктор Вдовиченко. 

 

 

 

Денис ГРИЩУК

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...