Заборона на репетиторство: думка рівненських батьків та чиновників

05.04.2017, 09:24      Переглядів: 1802

фото ілюстративне

В українських школах боротимуться із репетиторством. Щоправда, йдеться не про всі випадки. А лише ті, коли вчителі навмисно не додають учням інформації на уроках, і так підштовхують їх брати додаткові платні заняття.

Репетиторство у Рівному популярне. В Інтернеті і можна знайти чимало різноманітних оголошень на будь-який смак. Педагоги сьогодні готують до ЗНО та допомагають «підтягнути» шкільну програму. Хімія, біологія, математика, історія – предметів теж безліч, як і анкет репетиторів.

Тож, чи потрібно забороняти репетиторство у школі та що думають про це самі батьки школярів та чиновники, дізнавались журналісти «ЧаРівне.інфо».
 

Начальник управління культури і туризму міста Рівне Тарас Максименко пропонує легалізувати репетиторство та поставити лише деякі запобіжники :

Я вважаю що репетиторство не повинно бути поза законом, а навпаки, формат роботи "вчитель - учень" може допомогти учню оволодіти більшою кількістю знань . Бо, наприклад, під час колективних занять дитина може буди розсіяна, не зібрана, показувати певну модель поведінки серед однолітків , що не буде сприяти засвоєнню інформації. А коли учень займається з репетитором, то без всіляких відволікаючих факторів , він може отримати потрібну інформацію. А щоб не було спокуси змушувати або спонукати дітей плати гроші за індивідуальні заняття, треба легалізувати вчительське репетиторство, та поставити запобіжники. Не дозволяти займатися вчителям репетиторством тільки з тими учнями, яких він навчає в робочий час. А якщо до його хочуть йти діти з інших класів чи інших шкіл, то чому  б ні?

Речниця поліції міста Рівне Оксана Юрченко:

 

- Мене, як маму, репетитори часто виручають. Є предмети, які не досить добре знаю і не можу пояснити дитині в старших класах. Я принципово ніколи не наймала вчителів своїй дитини зі школи , щоб не викликати у вчителів спокуси підвищувати потім навмисно оцінки. А по - друге в кожного вчителя є свої слабкі і сильні сторони. Наприклад, якщо це іноземна мова, то хтось сильніший граматично , в когось багатша лексика. Я навмисно хотіла щоб це був інший вчитель, з іншим поглядом, щоб він міг дати дитині те ,що не додає вчитель. І багато батьків хочуть щоб дитина знала глибше предмет якій вивчає, а не тільки в рамках програми. Я сама була вчителем 3 роки.Це дуже важка й невдячна праця, тому я з великою повагою ставлюся до вчителів. Це для мене це - героїчні люди.

 

 

У свою чергу, начальник управління освіти Рівненського міськвиконкому Василь Харковець зауважує, що теза про повну заборону репетиторства не зовсім правильна. Адже йшлося у тому контексті, що вчитель, який погано навчає дитину під час уроків, може спонукати батьків до платних занять.

 

 

- Проконтролювати чи заборонити повністю займатися репетиторством Міністерство освіти не зможе. Це добровільна основа, ініціатива батька або матері, які самостійно вирішують обирати для своїх дітей репетитора чи ні. Батьки можуть запросити будь – кого до себе додому, кого вважають за потрібне і заплатити тій людині кошти. Міністр освіти не може цього заборонити. Заборона займатися репетиторством розповсюджується лише на освітні заклади, в позаурочний час.

 

 

 

 

 

 

Начальник обласного управління освіти Григорій Таргонський  переконаний, що репетиторство заборонити не вдасться, адже на нього є постійний попит. 

 

 

 

- Якщо вчитель в класі проводить уроки, то очевидно, що тут бути репетитором для дітей  він не повинен, хоча б з етичних міркувань. Тому  що буде виникати підозра, що вчителі навмисно не додають знань на уроках. Але коли репетитор займається з дітьми з інших шкіл - в цьому немає проблеми. Звичайно, коли це штучно створюється це не правильноі потрібно вводити певні обмеження. А коли люди потребують додаткових занять з репетитором  в силу різних обставин, коли дитина хоче більше знати або краще підготуватися до Зовнішнього незалежного оцінювання, до державної підсумкової атестації в школі – це природньо. На це є попит ,тому репетиторство заборонити дость складно.

                                                                                                                                                 

 

Яна ПОМ`ЯНОВСЬКА

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...