Дивлюся, що вони тягнуть. Може, в Києві грошей немає, - Постоловський щодо затримки стипендій та зарплати викладачам

28.02.2017, 12:24      Переглядів: 1338

Минулого тижня у Рівному обурені через невиплату стипендій студенти пікетували корпус Рівненського державного гуманітарного університету. Вимагаючи пояснень щодо затримки виплат, штурмували кабінет головного бухгалтера університету. Скаржилися на те, що живуть за останні гроші, а ціни зросли. Втім, в бухгалтерії їм пояснювали, що процес виплат затягнувся через неотримання паспорту державної установи і що, мовляв, така ситуація не лише в РДГУ, але й в інших університетах. Це також стверджує ректор РДГУ Руслан Постоловський, який запевнив, що від сьогодні студенти вже почнуть отримувати стипендію, але поки незрозуміло, як буде із викладачами.

«НАМ НЕМАЄ ЩО ЇСТИ!», - СТУДЕНТИ ШТУРМУВАЛИ РДГУ (ФОТО+ВІДЕО)

- Це не тільки в нас. Київський політех, Львівський університет Франка, Львівська політехніка і так далі. Це не моя вина. Крім того нам наполовину врізали стипендії – було 75 дали 45 %. А ось викладачам ще не підписали. Тут я ні при чому. Оце вже питайте в Міністерства фінансів. Це залежить від міністра Данилюка. Зазвичай ми отримували в останній день місяця. Я дивлюся, що вони тягнуть, може, в них, в Києві грошей немає. Звідки я знаю, - заявив Руслан Постоловський.

За його словами, заробітну плату в повній мірі не отримали всі викладачі, а ось студенти, мовляв, можуть заспокоїтися – їм дадуть виплату за два місяці.

- Візьміть включіть Інтернет і там є, що Міністерство фінансів розблокувало виплату стипендій студентам. І, до речі, замміністра отримав втик за це, - каже ректор РДГУ. 

В той же час він зазначив, що стипендію в основному будуть отримувати переважно відмінники, оскільки була урізана квота для тих, хто має право отримувати виплату: «Людина, яка здала все на 4, може не отримати», - каже Постоловський.

До слова, студенти РДГУ вийдуть на навчання вже завтра.

Як зазначає pon.org.ua, спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства фінансів затверджено паспорт бюджетної програми на виплату академічних стипендій. Наказ за номером 304/282 від 24 лютого 2017 року, яким затвердили паспорт бюджетної програми на 2017 рік Міністерства освіти і науки України за КПКВК 2201190 «Виплата академічних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів», було направлено до вишів. Загальна сума коштів, передбачених на виплату академічних стипендій, відповідно до цього документу, складає 3.985.722,5 тисяч гривень. Тепер університети зможуть виплатити студентам стипендію за лютий, хоч і з невеликою затримкою.

Раніше повідомлялося, що міністр Олександр Данилюк виступав із заявою про урізання стипендій студентам.

«НЕ ЗА ТАКЕ «ЖИТТЯ ПО-НОВОМУ» ГОЛОСУВАЛИ»: РІВНЕНСЬКІ СТУДЕНТИ ПРО УРІЗАННЯ СТИПЕНДІЙ

 

 

Денис ГРИЩУК

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...