«В час, коли на сході третій рік війна, ми випускаємо ліцеїстів, але бачимо, що для держави це не потрібно», - чому пікетували «Острозьку академію»?

10.01.2017, 18:10      Переглядів: 1442

Сьогодні вранці на території «Острозької академії» пікетували. Поставили намет та принесли шини. Як виявилося, представники КЗ «Острозький обласний ліцей інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою» Рівненської обласної ради вдалися до таких дій через приміщення, які орендують в академії.

Журналісту порталу «ЧаРівне.інфо» розповіли, що конфлікт між закладами триває довгий час. Головною причиною цього вважають, що заклади ніяк не можуть узгодити порядок користування приміщеннями.

При цьому юрист «Острозької академії» Вікторія Волинчук пояснила, що пікетувальникам краще було б звернутися в обласну раду та ОДА та у Фонд держмайна, адже, за її словами, в цьому випадку академія не виступає стороною договору оренди.

- Якщо мова йде про приміщення, в яких знаходиться ліцей, то це приміщення державної форми власності. А ліцей є комунальним закладом. Він знаходиться у цих приміщеннях на підставі договорів оренди, укладеними не з академією, а з Регіональним відділенням Фонду держмайна. Академія в даному випадку виступає балансоутримувачем. Наш обов’язок – відповідати за збереженість приміщень. Оренда закінчується. Але мені цікава позиція керівництва, яке нічого для цього не робить, а натомість підбурює батьків. Юридично там йдуть кілька процедур. Ліцей про це знає. Зараз ліцей виходить на пікет з незрозумілими вимогами, - каже Вікторія Волинчук.

Також додає, що «Острозька академія» нині розширює свою базу, збільшуючи кількість студентів, тому стоїть гостра проблема поселення студентів. Тож зрозуміло, що академія розраховує на приміщення по закінченню договору оренду.

Попри це юрист запевнила, що «Острозька академія» не заперечує проти продовження оренди на півтора року приміщення, оренда якого закінчилася 7 січня.

Конфліктну ситуацію пояснили і в обласному військовому ліцеї. Як розповів голова ГО «Захисник Острозького ліцею-інтернат» Ігор Тимощук, наразі питання не можуть вирішити лише через одне приміщення – термін договору оренди, якого закінчився 7 січня 2017 року. Стосовно інших, каже він, суди вирішилися на користь ліцею.

- Заклад існує вже 15 років. Він був створений за підтримки «Острозької академії». У 2002 році він був розміщений на військовій базі. Ми заключили оренду з Міністерством оборони на будівлю. У 2004 році полк був розформований, територія була передана «Острозькій академії», в тому числі приміщення, в яких знаходився ліцей. Відтак, було заключено договори оренди на користування цими приміщеннями. В минулому році закінчилася оренда чотирьох приміщень. Відбувалися суди. Ліцей виграв ці суди і оренду продовжили до 2024 року. А оренда одного приміщення закінчилася 7 січня цього року. І академія розриває договір. Цей корпус є основним, де проживають діти, тому якщо ми віддамо його, то ліцей припиняє існування, - говорить Ігор Тимощук.

Рівненська обласна рада при цьому, за його словами, ніяких дій не вчиняла – зокрема, аби передислокувати ліцей. Але якщо це питання не вирішиться, то може йти мова про закриття ліцею, переконують в навчальному закладі. 

- Ліцей є одним з найкращих в Україні даного типу. І стоїть питання про його закриття. В час, коли йде війна на сході третій рік, ми випускаємо ліцеїстів, які поступають у вищі військові навчальні заклади в майбутньому. Але бачимо, що для держави це не потрібно, - каже Тимощук. 

І пропонує найлегше, на йому думку, вирішення цього питання. Вважає, що ректор академії мав би дати згоду – а саме «не заперечувати проти продовження оренди».

- Не продовжується з боку академії, а обласна рада не має приміщень для того, щоб нам виділити, - зазначає І. Тимощук.

- Офіційно ми маємо повернути це приміщення, але куди маємо подіти дітей? – питає він.

Можливо, ліцей буде звертатися до обласної ради, але Ігор Тимощук не сказав, коли саме. Натомість голова обласної ради Микола Драганчук журналісту порталу «ЧаРівне.інфо» розповів, що конфлікт тягнеться не один рік. Голова облради пропонував міністру Лілії Гриневич посприяти у вирішенні конфліктного питання, але, мовляв, не почув від неї відповіді, яка б усіх задовольнила. За словами голови обласної ради, міністр порадила вирішити питання на місцях, - «оскільки Міністерство буде стояти на боці академії». Натомість обласна влада теж займалася пошуком приміщення, переконує Драганчук.

- Це подія не сьогоднішнього дня. Конфлікт йде тривалий час. Власне, ми подали до суду. І судимося із академією, оскільки кошти вклали в ремонт і так далі. До нас приїжджала міністр освіти – Гриневич. Я так само піднімав це питання. Ми зверталися до Міністерства, щоб вирішити це питання, оскільки цей заклад виховує майбутніх захисників нашої держави – особливо це потрібно зараз, коли триває війна. Відповідь міністра мене особисто не зовсім влаштувала. Але ми в будь-якому разі разом з обласною адміністрацією шукаємо шляхи вирішення, щоб ліцей лишився. В цьому зацікавлена зокрема і міська влада Острога, оскільки це є податки, які вони сплачують до місцевого бюджету. Думаю, що з Острога ми не будемо його нікуди переводити. Наразі питання перебуває в нас на контролі. Як ми будемо вирішувати? По-перше, суди ми виграли. На певний період він буде працювати, але що буде надалі – не можу сказати, - наголосив Микола Драганчук.

Як пояснила юрист академії Вікторія Волинчук, «Острозька академія» не проти, щоб продовжити договір оренди на півтора роки.

- Ми кажемо – давайте до червня 18-го року продовжимо. А вони поки що на контакт не вийшли. Вони наполягають на тому, що ми заперечуємо проти продовження оренди. Цікава ситуація. Я очікувала, що вони підуть із нами на мирову угоду, тобто продовжити оренду на півтора роки, але вони на діалог не йдуть – не з’являлися на судові засідання. Тому питання досі не вирішили, - каже Вікторія Волинчук.

Ми також отримали відповідь від Рівненської обласної ради, в якій говориться, що договори оренди державного майна між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Рівненській області та комунальним закладом «Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою» Рівненської обласної ради було укладено, зокрема, від 18.10.2004 №248-2004 та від 04.01.2005 №280-2005 строком на 10 років кожний.

Заяви жодною зі сторін про припинення або зміну Договору після закінчення його строку не вносились. Тому дія договорів була автоматично продовжена на 10 років.

 

Наступне судове засідання в справі щодо оренди одного із приміщень відбудеться в Господарському суді Рівненської області 16 січня. Стосовно даного приміщення юрист Острозької академії Вікторія Волинчук пояснила: «Договір оренди укладено у 2013 році, термін його дії закінчився 07 січня 2017 року. У листопаді 2016 ліцеєм подано позов до РВ ФДМУ у Рівненській області про внесення змін в цей договір в тому числі щодо терміну його дії, а саме: продовжити дію до 07 січня 2018 року. У справу залучено НаУОА в якості третьої особи без самостійних вимог. Наша позиція у справі – продовжити договір на 1,5 роки, до кінця червня 2018 року, аби забезпечити нормальний навчальний процес ліцеїстам у 2017/2018 н.р.».

 

 

Денис ГРИЩУК

Фото РТБ

 

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...