Фірма рідного брата Ю. Приварського перемогла у тендері з найдорожчою пропозицією

05.01.2017, 12:13      Переглядів: 2875

В активістів виникли сумніви щодо переможця одного із тендерів на проведення будівельних робіт приміщення під управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому на вул. Драгоманова, 7 у Рівному. Увагу привертає насамперед той факт, що 5 дешевих пропозицій було відхилено, а тендер виграла фірма, яка пропонувала найбільшу суму виконання робіт. Потенційна переплата складає близько 5, 4 мільйона гривень.

Засновником фірми-переможця є брат першого заступника голови Рівненської ОДА Юрія Приварського – Сергій. Розмір статутного фонду фірми складає 14 тисяч гривень, адреса вказана на вул. Макарова, 16.

- По-перше, це явно неефективне використання коштів. Крім того деякі фірми, які були відхилені, не подали необхідні документи. Ці фірми не перший день на ринку. Вони заплатили за участь в тендері. Але фактично відмовилися від перемоги, - зазначає керівник громадської ініціативи «За чесний тендер» Святослав Клічук.

Брат Юрія Приварського пов`язаний з будівельними фірмами, які часто виграють тендери. Фірми, які представлені на участь у тендері, також пов’язані з першим заступником голови ОДА – перш за все мова йде за ТОВ «Укрбудреммонтаж інжиніринг», в якій Юрій Приварський працював адвокатом.

Відмова ж ТОВ «Укрбудреммонтаж інжиніринг» на користь ТОВ «Стиль-Декор» вже спостерігалася. Також цю фірму пов’язують з Юрієм Приварським.

При цьому якщо дивитися на фінансову історію фірми-переможця, то видно, що загалом справи в ТОВ «Елікон» пішли суттєво вгору. Попри це сама фірма не часто бере участь у тендерах, а тим паче перемагає. До речі, Юрій Приварський став першим заступником очільника області в кінці березня-на початку квітня 2014 року. 

- Тендер – це аукціон. Ніхто не знає, які фірми беруть участь. Виставляють ціну. Збивають ціну. В кінці виявляються пропозиції цих шести фірм. Найдешевшу пропозицію подала фірма «Стиль-Декор», друга – це «Укрбудреммонтаж інжиніринг». Ці фірми пов’язують з Юрієм Приварським, - пояснює Святослав Клічук.

- Підозри полягають в тому, що фірма, яка має великий досвід, постійно бере участь в тендерах, яка заплатила за участь, не подає розрахунок. Відповідно йде наступна фірма, яка теж не подає розрахунок. Тобто фактично самі відмовляються, заплативши за участь. Ще одну фірму «викинули» через невідповідність. І таким чином через те, що «хтось відмовляється», «когось викинули», дійшли до найдорожчої пропозиції. В нас є припущення, що є змова, - каже він.

Ймовірною змовою, на думку Святослава Клічука, мав би займатися Антимонопольний комітет.

Але в даному випадку міське УКБ, яке є замовником будівельних робіт, не вбачає жодних порушень: 

- Проведений управлінням тендер по предмету закупівлі «Добудова незавершеного будівництва приміщення на вул. Драгоманова, 7 в м. Рівному під управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому, в тому числі проектні роботи» здійснювався з дотриманням всіх вимог чинного законодавства. Пропозиції учасників розглядались об`єктивно і неупереджено. У замовника не було підстав, визначених у частині першій статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі», для відхилення пропозицій учасників, які розглядались. Зокрема, згідно пункту 7 частини першої вказаної статті закону замовник зобов`язаний відхилити тендерну пропозицію учасника в разі якщо: тендерна пропозиція подана учасником процедури, який є пов`язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі та/або з членами тендерного комітету замовника. При розгляді пропозицій такі факти не були виявлені і документального підтвердження цьому не було. Тендерні пропозиції учасників були відхилені в зв`язку з тим, що не відповідали умовам тендерної документації згідно з п. 4 частини першої статті 30 вищевказаного закону. Крім того повідомляємо, що згідно з тендерною пропозицією переможця вартість виконання будівельних робіт складає 17 199 998 грн., що на 1 768 156 грн. менше ніж очікувана вартість закупівлі - 18 968 154 грн, - йдеться у відповіді на інформаційний запит журналіста порталу «ЧаРівне.інфо».

Не зміг щось відповісти про фірму брата й Юрій Приварський: 

- Нічого не можу сказати. Я не відслідковую тендера, які проводить місто. В принципі особливо багато невідомо. Мій брат фірму «Елікон» очолює, напевно, років 20. І років 20 працює в тому числі і з бюджетними організаціями. По обласному бюджету він не працює і не працював ніколи, з огляду на те, що тут працюю я. Не відслідковую, чим займається брат. Я не збираюся коментувати ймовірних змов, - зазначив перший заступник голови Рівненської ОДА Юрій Приварський.

На фото Юрій Приварський

Сконтактуватися з директором ТОВ «Елікон» Сергієм Приварським журналісту порталу «ЧаРівне.інфо» не вдалося, оскільки на фірмі завжди відповідали, що їхній директор перебуває не на робочому місці.

 

 

 

Денис ГРИЩУК

comments powered by Disqus

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...