Новий стадіон у Рівному «від Хахльова»: міф чи реальність?

19.12.2016, 14:51      Переглядів: 2323

Президент НК «Верес» Олексій Хахльов озвучив заяву про те, що у Рівному має будуватися стадіон з мінімальним набором інфраструктурних елементів – з футбольним полем, освітленням та трибунами. Про це він написав у своєму дописі у Фейсбук. На початку йшлося про те, що НК «Верес» подав заявку на атестацію як клуб Прем`єр-ліги. І, як відомо, чи не найголовнішою перепоною виступів у Вищій лізі є саме відсутність належної футбольної інфраструктури. 

Нашу увагу привернуло те, що президент клубу ставить за завдання – побудувати новий стадіон якраз для Прем’єр-ліги. Наскільки це реально в нинішніх умовах і чи вірить в це сам Олексій Хахльов, він розповів журналісту порталу «ЧаРівне.інфо».

Плани Хахльова

Інфраструктура у Народного клубу, м’яко кажучи, не підходить під критерії Прем’єр-ліги, проте керівництво клубу начебто знайшло вирішення – так, за словами Хахльова, планується оперативне будівництво поряд з існуючим стадіоном «Авангард» футбольного поля з натуральним газоном та мінімальним набором інфраструктурних елементів.

Він зазначив, що орієнтовно трибуни мали б вміщувати 4-5 тисяч глядачів, і бути тимчасовим місцем проведення ігор. А в цей час мав би реконструюватися стадіон «Авангард».

Це буде будуватися біля стадіону «Авангарду»?

Так.

Розкажіть детальніше.

Це буде відбуватися в рамках реконструкції стадіону «Авангард». Ми точно розуміємо, що обсяг робіт, який треба виконати для облаштування поля з обігрівом, ми не встигаємо виконати за графіком. Тому прийняли рішення та обговорили з міською владою. Зараз ведемо дискусію з комітетом проведення змагань ФФУ про будівництво стадіону за принципом навчально-тренувального комплексу ім. Баннікова, який знаходиться на території Федерації футболу. Хочемо збудувати аналогічний об’єкт у Рівному, щоб можна було проводити матчі Прем’єр-ліги.

Тобто в рамках програми «Хет-трик» УЕФА це буде окремий стадіон?

В рамках «Хет-трику» є договір, який обумовлює зобов’язання та відповідальність сторін. Це окремий договір. Ми докладемо всіх зусиль і стадіон повинен бути зі штучним покриттям. Плануємо, щоб ці два футбольних поля були поряд.

Де саме планується нове поле?

Ми говоримо про територію стадіону «Авангард». Проектанти прикидають розміщення та планування цих двох футбольних полів. Ми розуміємо, що завдання амбітне, зробимо все від нас залежне.

Я правильно розумію, новий стадіон має бути побудований протягом 17-го року?

Абсолютно правильно.

Ви вважаєте, що вкладетеся в терміни?

Стосовно будівництва в мене немає ніяких пересторог. Єдині перестороги – з документальним супроводом будівництва. Тому що в нас настільки забюрократизоване будівельне законодавство та дозвільні моменти, які треба поділити, на мою думку, на сто. Сподіваюся, що ми пройдемо цю корупційну історію. Але все одно є перелік документів, які слід підготувати.

А фінансове питання. Звідки кошти?

Так, як об’єкт буде розташований на території комунального підприємства «Авангард», то в рамках коштів, які передбачалися на реконструкцію стадіону, буде витрачено на будівництво цього поля. Якщо сказати простими, якщо не красти, то можна вийти на зрозумілі та адекватні суми.

В майбутньому цей стадіон також, можливо, використовуватиметься?

В форматі участі в Прем’єр-лізі є необхідність мати команду U-19 та U-21. Думаю, що він буде використовуватися і для цих цілей. Потреба на сьогодні в якісних полях перевищує пропозицію.

Що думають рівняни?

Та ось в такі амбітні плани із сумнівом вірять футбольні оглядачі та журналісти. Хтось почав зневірятися у частих обіцянках керівництва НК «Верес» та міської влади, а хтось обережно відповідає на прямі запитання про те, чи справді вірить, що протягом року в Рівному побудують новий стадіон.

З думок випливає, що у втілення проекту вірять мало, навіть попри те, що дуже хочуть цього.

           - Говорити і бажати можна, а ось показати результат – це вже інше питання. Пам’ятаєте, що в минулому році почали говорити про будівництво міні-стадіону на цьому ж місці за кошти УЄФА? Вже й тоді ніби виділили 300 тисяч євро і проект типовий показували. І що ми бачимо станом на зараз?! Лише підписано попередній тристоронній договір, який може й не вступити у дію, адже мер міста Володимир Хомко вирішив це питання одноосібно не приймати, а винести на сесію Рівнеради. Причина всьому – фінансова доля міста. Ймовірно, депутати розглянуть його 22 грудня. Але зауважу, що мова йшла про поле зі штучним покриттям і трибунами на 500 місць. А президент НК «Верес» Олексій Хахльов заговорив про стадіон на 4-5 тисяч місць. А це вже зовсім інший проект та інші фінанси, в тому числі з бюджету Рівного. Ймовірно, будівництво цього поля можна внести у загальний проект реконструкції «Авангарду», але тоді й гроші підуть з бюджету. Проте яким чином в результаті можна використати гроші УЄФА? Це все дуже заплутано, і я особисто маю сумніви, що до вересня 2017-го об’єкт буде готовий. Хоча реалізувати проект по програмі «Хет-трик» цього часу достатньо, - розповідає головний редактор ERVE.UA Юлія Друктейніте.

Не дуже вірить в обіцянки Хахльова і спортивний журналіст Олександр Мрозович. Слова президента клубу вважає піаром.

                                  - Він вже побудував в цьому році стадіон зі штучним покриттям! Його слова: «Наступний Зимовий чемпіонат ми будемо грати на новому штучному полі» (ці слова можна знайти в сюжетах місцевих телеканалів). А взагалі, жодному слову Хахльова, а тим більше його обіцянкам вірити не можна, і час це постійно доводить! Навіть приклад з цим полем зі штучним покриттям. Кому не важко, то можуть підняти архіви ЗМІ, як змінювались апетити та брехня Хахльова стосовно цього поля. Спершу це було «абсолютно безкоштовно за гроші УЄФА» - місцева влада дозволила. Потім треба було «лише земельна ділянка у спільну власність для РОФФ» - дали, знову стадіон не будується. Після цього треба якихось 300-500 тисяч для облагородження поля і підведення комунікацій - дали, знову стадіон не будується. Тепер вже треба п`ять мільйонів (якщо не помиляюсь), щоб збудувати «подушку», поки не дають, але після всіх цих побрехеньок хтось упевнений, що на п`яти мільйонах все закінчиться? Я абсолютно переконаний, що ніякого стадіону, а тим більше за гроші УЄФА, в Рівному не буде, а всі ці обіцянки та побрехеньки Хахльова нічого більше, як порожні слова та самопіар, - сказав Мрозович.

Член Наглядової ради НК «Верес» Сергій Ющишин розповідає, що не проти ідеї. І вона хороша, адже місту потрібен стадіон. Проте в строках виконання цього плану сумнівається.

                     - Дуже хочу, щоб у нас були ще стадіони, щоб розвивалась інфраструктура. Але те, що сказав Хахльов – дуже популістська заява. При волі людей та наявності грошей можна зробити все. Але хочу, щоб слова Хахльова підтвердила міська влада. Бо чомусь здається, що це лише одностороння заява. Разом з тим, я дуже хочу, щоб цей стадіон був. Але треба бути реалістом. Я бачив як будувалися стадіони до Євро-2012. Для будівництва в межах будівельних норм та законодавства треба багато часу. Немає ще навіть проекту стадіону. Хахльов назвав суму в районі 100 мільйонів. Такі гроші місто ні за що не виділить впродовж одного року. Тим більше, ймовірно, частина цих грошей до будівництва може не доходити. Якби це були приватні гроші – інше питання. Відповідно, заява Хахльова логічна – він вже готує тему «як спригнути». Бо дай Бог клуб вийде в Прем’єр-лігу – він буде змушений грати в іншому місті. І тоді Олексій скаже: Ну я ж пропонував варіант як вийти із ситуації, а влада не захотіла. Хоча ідея від початку була нереальна для втілення в 1 рік. Хочу помилятися. І готовий допомогти Президенту НК «Верес», щоб сприяти усім процесам. Але завдання повинні бути реальними, а не утопічними, - наголосив Сергій Ющишин.

Засідання Наглядової ради

На засіданні Наглядової ради президенту Народного клубу знову поставили це ж питання. Практично він підтвердив ці самі слова, які говорив журналісту порталу «ЧаРівне.інфо».

- Відремонтувати стадіон, де ми зараз граємо, за такий час неможливо. Було прийнято рішення, на яке наштовхнув Микола Іванович (Несенюк, авт.). І він підтвердить мої слова – що в 69 році, коли пішов на реконструкцію дерев’яний стадіон «Авангард», було побудоване тимчасове поле, поруч зі стадіоном, - каже Хахльов.

- В 1969 році розпочалося будівництво внутрішнього стадіону «Авангард» і на цей час було запасне поле. Тоді я був в 4-5 класі. Це справді було. Грали команди. І зараз в нас грає донецька команда на стадіоні ім. Баннікова, - згадує Микола Несенюк.

Хахльов запевнив членів Наглядової ради, що зараз йде налагодження співпраці з комітетом проведення змагань,  - мовляв, в рамках виїзного засідання на НСК «Олімпійський» та стадіон ім. Баннікова провели робочу зустріч стосовно аналогічного формату в Рівному.

- Ми будемо в ці півроку будувати натуральне поле з елементами інфраструктури – з трибунами, освітленням, табло – для того, щоб звернутися до Комітету та атестуватися для Прем’єр-ліги. Це буде міні-стадіон. Паралельно будемо реконструювати основну чашу, - заявив Хахльов.

- Якщо не красти, то тих 120 мільйонів, які будуть виділятися міською радою, буде достатньо, щоб побудувати це поле, - сказав він.

Також додав, що обговорили з комітетом те, що поле буде без підігріву, адже це додаткова витрата. При цьому, за його словами, проектом займаються ці самі проектанти, що й проектом «Авангарду» - львівська фірма «Артпростір».

Головуючий Наглядової ради Сергій Ющишин запитав в Олексія Хахльова, чи є згода міського голови на цей амбітний проект. Адже від міської влади ми досі не чули жодного слова про новий стадіон.

- Заключений договір з проектантами на півтора мільйона гривень. 500 тисяч вони вже отримали. До кінця року мають заплатили ще мільйон для проектантів. Закладаються кошти на наступний рік, - таку відповідь отримали на це запитання від Олексія Хахльова, очевидно, він мав на увазі кошти на проект стадіону «Авангард». 

- Про «Авангард», звичайно, чули, а про третій стадіон… - Сергій Ющишин.

- Вважайте, що це гаряча новина, - каже Хахльов.

Проте знову ж таки, якщо не вдасться вкластися у зазначені терміни, що тоді? У якості плану «B» та плану «С» керівництво клубу називає проведення матчів першої частини Прем’єр-ліги на виїзді, або в інших містах – в Тернополі, Луцьку, або у Києві, на стадіоні ім. Баннікова.

Ми запитали думку у ще одного члена Наглядової ради НК «Верес» Святослава Клічука, чи вірить він у те, що в Рівному з’явиться стадіон, який буде відповідати мінімальним вимогам Прем’єр-ліги. 

Святослав Клічук був обережний в своєму коментарі. Радив адресувати питання радше до міської влади та депутатів.

                     - Потреба, напевно, така є, тому що треба буде грати в той час, коли буде реконструкція основного стадіону. А на стадіоні зі штучним покриттям, який планують будувати через програму «Хет-трик», не можна буде грати. Але чи готове місто виділити кошти на третє поле? Відповіді, звідки візьмуться ці гроші, не прозвучало. Була відповідь тільки про проект. А це зовсім різні речі. Тому не готовий сказати. Нещодавно у Рівному закрився басейн «Авангард». Хотілося б, щоб був басейн. Хотілося б, щоб був стадіон для футболу нормальний, де б змогли займатися легкоатлети і де б проводилися змагання. Хотілося б, щоб взагалі інфраструктура розвивалася. Все хочеться, але можливості обмежені. Питання, на жаль, не до мене. Я не знаю, які плани стосовно цього у міської влади, в обласних, у міських депутатів, - зазначив він.

Міська влада не в курсі

Цікаво, що міський голова Рівного Володимир Хомко про проект міні-поля нічого не чув.

           -         Те, що Хахльов має будувати стадіон я чую вперше. Як це може будувати стадіон на міській землі? Навіть не можу сказати, про що йде мова. Мова йшла про стадіон зі штучним покриттям, на яке мала дати гроші УЕФА. Але там цифри зовсім інші. Не готовий зараз коментувати. Хай би Хахльов пояснив, що він має на увазі, - сказав Володимир Хомко.

Ми вирішили запитати думку депутата Рівнеради Миколи Бляшина, який є членом бюджетної комісії Рівнеради. Проте він також нічого не чув про ініціативу.

- На бюджетній комісії розглядалося питання реконструкції великого стадіону. Ніяких питань щодо третього стадіону не було, - заявив Бляшин.

«Артпростір»: наміри є, але проект ще не розробляється

Чи не єдиний, хто підтвердив цю інформація, – це львівська фірма «Артпростір», яка займається проектом реконструкції «Авангарду».

- Так, нам про це відомо. Ідея клубу полягає в тому, що поки буде ремонтуватися основний стадіон («Авангард»), а з боку є два умовно запасних поля, тобто існуюча територія, то на ній розмістити стадіон, який буде збудований з умовно легких металевих конструкцій з невеликою місткістю, але котрий буде відповідати вимогам і буде сертифікований, щоб приймати матчі Прем’єр-ліги. Такі розмови є, але в роботу конкретно це ще не пішло. Ми проводимо аналіз. Насправді там мають бути два поля. Пропрацьовується – яка буде конфігурація, яка буде місткість. Це все на етапі передпроектних робіт, - розповів керівник «Артпростору» Михайло Білик.

Про терміни та вартість виконання робіт він пояснити не зміг, оскільки про це, за його словами, ще рано говорити.

- Це можуть бути побажання в розумінні планування. Там є багато нюансів, тому що цей проект мав би пройти експертизу, - зазначив він. 

Проектант не відкидає те, що, можливо, проект міні-стадіону буде включений в проект реконструкції «Авангарду». Тим часом «Артпростір» отримав аванс у 500 тисяч за розроблення проекту реконструкції «Авангарду», ще мають отримати мільйон гривень - попередньо обіцяли виконати проект до лютого наступного року. 

Але чи буде у Рівному три стадіони – наразі все на рівні дискусій. Чітко про початок, терміни будівництва говорити не береться ніхто. Маємо наразі лише заяву Олексія Хахльова та підтвердження такої інформації з боку «Артпростору».

 

 

 

 

Денис ГРИЩУК

 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...