Екологічна комісія вирішила, що росіяни на Рівненщині торф не видобуватимуть (ФОТО)

05.12.2016, 09:01      Переглядів: 738

Екологічна комісія Рівненської обласної ради не дозволила представникам країни-агресора отримати дозвіл на видобуток торфу. Депутати рекомендували відмовити у погоджені щодо продажу на аукціоні спецдозволу на користування надрами з метою видобування торфу родовища «Берестівське», яке знаходиться у Володимирецькому районі.

Сталося це під час засідання постійної комісії з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Основними причинами для відмови у наданні погодження продажу на аукціоні спецдозволу стала особистість керівника підприємства, котре звернулося до Державної служби геології та надр України з відповідним клопотанням.

«За інформацією, отриманою із відкритих джерел, комісії стало відомо, що одним із засновників фірми, котра претендує на торфове родовище «Берестівське» є громадянин Російської Федерації. В умовах ведення російсько-української війни, окупації Донецької та Луганської областей, анексії півострова Крим московськими найманцями, просто негідно допускати до видобутку надр України російську компанію. Саме тому постійна комісія рекомендуватиме на наступному засіданні сесії ради відмовити у продажі цього спецдозволу на аукціону», - зазначив голова постійної комісії Володимир Валявка.

По завершенню комісії розпочала виїзне засідання робоча група на чолі із Володимиром Валякою. Остання створена для вивчення ситуації, що склалася навколо клопотання щодо приведення існуючого поділу лісів у відповідність до Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок по ССВК «Радивилівський лісгосп» та ССВК «Лісовик» Дубенського району.

Нагадаємо, що минулого сесійного засідання депутати обласної ради відклали розгляд питань стосовно вказаних спеціалізованих сільськогосподарських виробничих кооперативів, оскільки в сесійній залі до депутатів звернувся сільський голова однієї із громад Радивилівського району зі скаргою на діяльність ССВК. Саме тому було вирішено утворити робочу групу до складу котрої ввійшли голова профільної комісії облради Володимир Валявка, депутати Богдан Файфура, Анатолій Грисюк, Валерій Гусарук, Сергій Женевський, Валентин Королюк, Микола Руцький, Василь, Стесюк та представники профільних управлінь та департаментів.

У результаті кількагодинного засідання, перевірки діяльності кооперативів та дослідження документів про функціонування ССВК «Радивилівський лісгосп» та «Лісовик» депутати виявили, що їх діяльність не виходить за рамки встановлених норм та рекомендували голові обласної ради винести питання на розгляд найближчої сесії.

Прес-служба Рівненської обласної ради 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...