новини проекту

Комфорт для мам і малюків: вагітним показали Рівненський перинатальний центр

17.05.2016, 14:06      Переглядів: 1982

Днями фіналістки цьогорічного конкурсу «Пузата мама -2016» відвідали Рівненський обласний перинатальний центр.

Медичні працівники закладу та особисто головний лікар закладу Вікторія Єнікєєва показали майбутнім мамам, де з`являються на світ маленькі мешканці Рівного та області. 

За словами Вікторії Єнікєєвої в обласному перинатальному центрі створено повний цикл надання медичної допомоги вагітним жінкам, жінкам під час пологів, породіллям і новонародженим від моменту зачаття дитини і до її виписки.

- Одним із першочергових завдань закладу є виходжування передчасно народжених малюків з дуже маленькою вагою тіла.Ми маємо дев’ять індивідуальних пологових залів, а післяпологове відділення  розраховане на сумісне перебування матері і дитини. Більшість палат у закладі – одно- та двомісні, оснащені телевізорами, холодильниками, туалетами, душовими кабінами, де здійснюється круглодобово подача гарячої і холодної води. Всього у перинатальному 123 ліжко- місць. Однак, не всі бажаючі можуть тут народжувати. Для цього мають бути певні медичні показники стану здоров`я вагітної, плоду та новонародженої дитини.

 

 

Сучасні пологові зали 

Операційний акушерський зал

Палати сумісного перебування матері та дитини

Також у центрі створено відділення так званого другого етапу виходжування новонароджених – постінтенсивного догляду та виходжування недоношених новонароджених. Тут медики доглядають за дітьми після лікування у відділенні інтенсивної терапії, допоки стан їхнього здоров’я дозволятиме виписати їх додому. 

Реанімація новонароджених

Закважимо, щороку в Рівненському обласному перинатальному центрі народжуються понад 3,5 тисячі малюків, і 12% з них з’являються на світ передчасно.Тут мають можливість рятувати життя немовлят із малою та екстремально малою вагою (від 500 грамів), виходжувати глибоко недоношених і тяжкохворих малюків. При цьому, завдяки зусиллям медиків, 75% недоношених, маловагових діток виживають. Протягом місяців їх виходжують у закладі, навчають батьків особливому догляду за малюками, додають їм упевненості в сприятливих прогнозах на майбутнє.

Оксана КРАВЕЦЬ

Читайте також:

comments powered by Disqus