Здавати в оренду комунальні приміщення на Рівненщині будуть лише через ProZorro.Продажі (фото)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

8 жовтня у Рівному відбулась пресконференція на тему "ProZorro.Продажі - дієвий інструмент ефективної реалізації комунального майна". 

Голова ГО "Центр суспільних дій "Сівітас" Володимир Зиль та координатор проекту "Запобігання корупції шляхом запровадження механізмів прозорості та підзвітності на місцевому рівні" роз'яснили основи новоприйнятого закону "Про оренду державного та комунального майна", який покликаний врегулювати питання щодо малої приватизації, оренди та продажу комунального майна. 

З 2020 року, коли в силу вступить новий закон, абсолютно усі органи місцевого самоврядування будуть змушені працювати через систему "ProZorro.Продажі". Таким чином вартість оренди комерційних приміщень через призму конкурентоспроможності зростатиме. Також важливим аспектом є й те, що відкритість та прозорість такої системи дозволить унеможливити корупційні дії.

- Якщо подивитись на статистику, вартість оренди комунального майна, яка вже здавалась через систему електронних торгів, зросла на 62%, - зазначив В'ячеслав Долід. 

Серед переваг, які має новий закон про оренду майна: 

1. Інформація щодо всіх угод оренди державного та комунального майна відтепер буде публічною.

2. З 1 лютого 2020 року всі нові договори оренди укладатимуться лише через електронну торгову систему, всі комерційні договори оренди – через онлайн аукціон.

3. Громадяни та бізнес зможуть легше отримати державне та комунальне майно в оренду.

4. Сама процедура оренди майна значно прискориться.

5. Для оренди майна буде створено два типи переліків – майно, яке здається через аукціони (комерційно-привабливе майно), та майно, яке може надаватись в оренду без конкурсної процедури.

6. Стартова орендна плата на аукціонах буде розраховуватись не від оцінки майна, а від його балансової вартості.

Крім того, Володимир Зиль наголосив, що експерти Центру «Сівітас» ще у травні-червні зверталися до органів місцевого самоврядування районних центрів з пропозицією винести на положення відповідних сесій наступні положення: «Про оренду майна територіальної громади», «Про проведення електронних торгів з надання права розміщення реклами на об’єктах комунальної власності територіальної громади», «Про проведення електронних аукціонів на право тимчасового користування місцями для розміщення об’єктів сезонної та виносної торгівлі». Однак позитивних результатів це не принесло. Під різними приводами громадські активісти отримали відмови.

Єдиний район, де передбачили проведення конкурсу через електронну торгову систему ProZorro.Продажі, Острозький. Такм за допомогою ситсеми здали в оренду приміщення Центр культури і дозвілля.