У Рівному у ТРЦ замість туалету для інвалідів облаштували підсобку

Новини Рівного - ЧаРівне.info

У рівненському  ТРЦ "Чайка" замість туалету для людей з інвалідністю - підсобне приміщення. Тут працівники зберігають засоби для прибирання та туалетний папір. 

Цю історію розповіла рівнянка Аліна Чумак, яка є інвалідом 1 групи. Піднявшись на третій поверх торгового центру, де знаходяться туалети, жінка замість вбиральні побичила господарську комірчину. За її словами раніше на дверях була відповідна позначка, що туалет для людей з інвалідністю. Згодом наліпку прибрали.

фото, яке опублікувала Аліна Чумак у соцмережі

Днями я була в ТРЦ "Чайка". Піднялась в туалет, що на третьому поверсі біля "Кураги". У звичайний туалет я можу сходити без проблем, аби там було сухо і чисто. 

Заходжу в туалет, на зустріч виходить жіночка і пропонує мені допомогу. Говорить: "Зачекайте, у нас є спеціальний туалет для людей з інвалідністю. Вам там буде зручніше." Ні, кажу, мені немає коли чекати, поки його відкриє прибиральниця. Тим більше, шукати її по коридорах. (Ті двері завжди були замкнені. Ви ж знаєте, що у нашій країні люди з інвалідністю - не скрізь належать до людей ) Вона сказала, що зараз її знайде сама, і я заради цікавості призупинилась.

Прибиральниця знайшлася дуже швидко. На прохання відкрити туалет вона здивовано відповіла, що його там ніколи не було. І техперсонал зберігає там свій реманент та туалетний папір. Я була шокована і сказала, що писатиму скаргу. Запитала, кому, але моє питання тупо проігнорували, і всі розійшлись по своїх справах.

Колись на тих дверях була відповідна наліпка, що туалет для людей з інвалідністю. Як виявилось, всього лиш наліпка, яку теж прибрали. Ну, ок. Я можу скористатись звичайним туалетом. Бо не зважаючи на свою першу групу, ходжу ногами. А якщо людина на колясці? Вона на ту сходинку не підніметься аж ніяк! І куди їй тоді сходити при потребі?

Я не знаю, чому ми прагнемо дотягнутись до цивілізованого світу, але живемо радянськими стереотипами. Розумієте, люди з інвалідністю не потребують жалю. Ми хочемо бути корисними суспільству. А для цього нам треба створювати відповідні умови,  робии місто доступнішим, а не демонструвати, що всі закони та норми можна обійти стороною.- додає Аліна Чумак.

Додамо, що згідно Державних будівельних норм громадські туалети у великих супермаркетах  є обов'язковими.Ці номи вступили в дію з 1 серпня 2019 року. Це означає, що у всіх нових і реконструйованих великих супермаркетах, гіпермаркетах та інших продовольчих магазинах з торговельною площею 2500 кв. м і більше та універсальним асортиментом товарів обов'язково повинні бути громадські туалети. Розрахунок - один санітарний прилад на 600 кв. м торгової площі, але не менше чотирьох санітарних приладів на об'єкт.

Згідно з новими нормами, туалетні кімнати мають бути роздільними і обов'язково повинні мати універсальну кабіну для людей з інвалідністю.

За коментарем редакція сайту звернулась до адміністрації ТРЦ "Чайка". Однак, свою позицію керівництво за кілька днів не озвучило. 

Натомість ми поспілкувались із кількома продавцями магазинів у торговому центрі і запитали, чи є тут туалет для людей з інвалідністю. Нам відповіли, що немає.  Усі вбиральні знаходяться лише на 3 поверсі.