Замість дільничних – офіцери громади: на Рівненщині презентували новий проект Нацполіції

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Сьогодні у Рівному презентували новий проект – Поліцейський офіцер громади. Участь в заході взяв голова Нацполіції України Сергій Князєв. Рівненська область стане п’ятою в Україні, де вводиться ініціатива. Вперше її запустили на Дніпропетровщині.

Як зазначається, поліцейський офіцер громади замінить дільничного, який змушений багато часу виділяти для комунікації з райвідділом поліції. Поліцейський громади зосередиться на спілкуванні з людьми.

До проекту залучатимуть місцеві ОТГ, які мають забезпечити офіцера громади насамперед приміщенням. Сьогодні представники об’єднаних громади підписали відповідні меморандуми.

Представники ОТГ

Як розповів начальник ГУ НП у Рівненській області Валерій Самчук, участь в проекті беруть 27 ОТГ, для їхнього обслуговування потрібен 41 поліцейський.

В.о. голови ОДА Ігор Тимошенко та голова облради Олександр Данильчук

Як зазначив Сергій Князєв, Нацполіція забезпечить офіцера громади необхідним транспортом, паливно-мастильними матеріалами та необхідним обладнанням, заробітна плата на початку буде становити 13 тисяч гривень.

Поліцейські офіцери громади з Дніпропетровщини

Перед початком роботи поліцейські офіцери громади пройдуть необхідний відбір, анкетування, тестування, співбесіду. Анкети можуть подавати також чинні поліцейські. Після цього кандидати проходитимуть навчання.

Голова Нацполіції Сергій Князєв

- Відсьогодні розпочинаємо конкурс прийому заяв від діючих поліцейських або цивільної молоді, яка проживає у цих населених пунктах. Будуть короткі відбіркові заходи. Думаю, що у 40 днів вони вкладуться, потім відібрані офіцери, а також цивільна молодь ідуть у навчальний спеціалізований навчальний заклад. Зараз ми використовуємо майданчик Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Але маємо таку амбітну ідею саме базу Рівненського училища поліції у подальшому використовувати для інших регіонів Західної України. Період навчання триватиме 4 місяці, люди виходять на роботу самостійно. За цей час ми готуємо фінансування для отримання для неї всього необхідного – амуніції, транспортних засобів та інших допоміжних засобів, які дають можливість працювати самостійно у себе на дільниці. Бачимо цього офіцера як помічника, тому у його спорядженні також знаходяться неполіцейські засоби – бензопила, ряд медичних засобів тощо. Пропонуємо ОТГ забезпечити приміщенням, при перевитраті ліміту палива готові отримувати паливо по субвенції, оплату за комуналку тощо, якщо місцева громада бере це на себе, ми їй за це дякуємо, - сказав Князєв.

Передбачається, що до кінця року поліцейські офіцери громади з’являться у 802 об’єднаних територіальних громадах. У наступному році – у решті ОТГ.