Захоплення, закоханість і кохання: як відрізнити?

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Для ліриків кохання – це магія, а для вчених – всього-на-всього хімія. Чарівне.інфо дізналося, які речовини відповідають за це могутнє почуття. І тепер ми бажаємо вам чимскоріше відчути їхню дію на собі!

Захопленість, закоханість та кохання незалежні і здатні вживатися в людському мозку одночасно. Наприклад, ніжна прив’язаність до постійного партнера, з точки зору фізіології, не перешкода для виникнення романтичного почуття і захопленості до інших людей. На жаль, ця мозкова «полігамність» стає причиною ревнощів, зрад і розлучень.

ЗАХОПЛЕНІСТЬ – ЦЕ…

* Фенілетиламін (ФЕА, аналог наркотика амфетаміна). Викидається в кров, коли ми бачимо того, хто нам подобається. Викликає пришвидшене серцебиття, підвищує температуру, спричиняє пітливість долонь та відчуття «метеликів у животі». Пік концентрації ФЕА наступає при погляді «очі в очі», що призводить до ефекту «кохання з першого погляду».

Біологічне значення захопленості: пошук партнера для спарювання. ФЕА руйнується за лічені хвилини, тому, якщо час або ситуація не провокують до продовження стосунків, все закінчується зацікавленістю, а Ви легко перемикнетеся на інший об’єкт.

ЗАКОХАНІСТЬ (романтичні почуття) – ЦЕ…

* Адреналін – гормон стресу. Підвищує наші звичайні можливості, викликає бажання звернути гори заради любовного об’єкта.
* Дофамін – стимулятор центру задоволення. Виділяється в передчутті чогось приємного і одразу після досягнення мети. Змушує добиватися об’єкта закоханості. Викликає відчуття ейфорії, якщо Вам відповіли взаємністю. До речі, чим рідше бачаться закохані (наприклад, у них різний графік роботи або місце проживання), тим довше в крові підтримується високий рівень дофаміну. При нерозділених почуттях або при їх згасанні рівень дофаміну різко падає, що провокує свого роду «ломку».

Біологічне значення закоханості: концентрація на одному об’єкті, якого Ви обрали як підходящого партнера для продовження роду. За своєю дією нагадує наркотичну залежність. Триває від півтори до трьох років. Якби людина перебувала на піці почуттів довше, то з великою вірогідністю вона могла б померти від виснаження або ж потрапити в психіатричну лікарню.

КОХАННЯ (прив’язаність) – ЦЕ…

* Окситоцин і вазопресин – гормони ніжності, прив’язаності і довіри. Виробляються в крові щасливих закоханих. Скорочують вироблення гормонів закоханості – дофаміна і адреналіна.
* Серотонін – гормон щастя. Починає вироблятися, коли пристрасть притихне, а стосунки заходять у стабільну стадію. На вершині почуттів рівень серотоніну, навпаки, падає вдвічі, що призводить до безсоння і зниження апетиту.
* Ендорфін – гормон радості. Діє подібно до знеболюючого наркотика морфіна: розслабляє, заспокоює, підіймає настрій. Крім того, зміцнює імунітет. Це дає можливість закоханим парам, наприклад, цілуватися на морозі і при цьому не боятися застудитися.

Біологічне значення кохання: створення міцних стосунків, які забезпечать максимальний захист майбутній дитині. На думку антропологів, в середньому у стані спокійного кохання пара перебуває 10-15 років.

Сподіваємося, що тепер у тебе не виникатиме сумнівів, кохаєш ти чи просто захопився. Бажаємо вам розсудливості і кохання!
 

Встановлення сталевої різдвяної ялинки біля торгового центру в Пекіні
Санта Клаус на даху будівлі Queen Victoria Building у Сіднеї, Австралія.
Таку різдвяну декорацію спорудили у фінансовому районі Сингапуру
Одна з найстаріших французьких різдвяних ярмарок
Різдвяний ярмарок, Відень, Австрія
Новорічний ярмарок, Відень, Австрія
Різдвяна ілюмінація у центрі автрійської столиці.