"Я проти дистанційного навчання": рівняни хочуть, аби діти ходили до школи

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Рівненські батьки на своїх сторінках у соціальних мережах публікують дописи, у яких розповідають своє ставлення до дистанційного навчання. 

Додамо, що наразі Міністерство освіти і науки та МОЗ готують додаткові протоколи, які будуть визначати заходи безпеки у закладах освіти до повернення дітей до школи. Новий навчальний рік для учнів шкіл, швидше за все, почнеться з 1 вересня. Про це розповіла в інтерв'ю РБК-Україна тимчасово виконуюча обов'язки міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Вона висловила впевненість, що навчальний рік для учнів шкіл почнеться з 1 вересня, а для студентів першого курсу з 17 вересня. Однак, рішення Кабміну поки немає.

Думки, які  з приводу дистанційного навчання висловлють рівненські батьки, ми зібрали у цьому матеріалі.

Олена Тоюнда, багатодітна мама:

"Я як подумаю про цей жах то здригаюсь. Мені треба комп'ютер та принтер щоб вчити Дарину. Дуже розсіюється увага,їй важко концентруватись.Два місяці справлялась з сусідкою в плані роздруківок.Якщо так піде далі то я тихо збожеволію. Бо пояснити все самостійно не надто виходить. І це був лише перший клас."

Anna Maria Dali рівненська фотографиня, багатодітна мама:

Мої робили по черзі, тим самим більше половина дня діти навчалися, одні навчаються, другі граються поряд і першим вже не до читання чи писання. Дитина з особливими потребами на навчанні у мами без педагогічної освіти і навиків навчання!? Ледь вистачало грошей на заняття реалібітацію - на це йшли майже всі гроші сімейного бюджету... Старший син не вміє сам займатися, тому майже все списував((( як почати новий навчальний рік? Не хочу навіть думати про це, молодшого сина вирішили навіть в усьому році не записувати в школу, бо двоє першачків один з яких особливий просто не підйомні не для психіки не для бюджету.

Наталія Виногродська, багатодітна мама, куратор проекту "Пузата мама" у Рівному:

Це деградація української нації. Моя сім'я проти такого навчання. Дистанційне навчання не може замінити живе спілкування, адже організувати навчальний процес всіх учнів нереально.  Я би дуже хотіла, щоб влада почула батьків, дітей та  вчителів.

Сергій Терентьєв засновник у Християнська альтернативна школа "Світло":

Про дистанційну освіту та бажання її заборонити. Ідея проста: не можна забороняти інструменти. Це дії позбавлені логіки.
Вимагати і дискутувати потріьно навколо чіткого, продуманого плану дій як повернути дітям можливість відвідувати гуртки, секції і школу. І важливе в цьому, що б це було безпечно для всіх учасників процесу.

Розумію. Ми втомились. Весь світ втомився. Складно і страшно. Але давайте мислити і діяти конструктивно. Треба об’єднуватись і не шукати винних, але шукати рішення. Мудрості нам і взаєморозуміння.

 

Про дистанційну освіту та бажання її заборонити. Ідея проста: не можна забороняти інструменти. Це дії позбавлені логіки. Вимагати і дискутувати потріьно навколо чіткого, продуманого плану дій як повернути дітям можливість відвідувати гуртки, секції і школу. І важливе в цьому, що б це було безпечно для всіх учасників процесу. Розумію. Ми втомились. Весь світ втомився. Складно і страшно. Але давайте мислити і діяти конструктивно. Треба об’єднуватись і не шукати винних, але шукати рішення. Мудрості нам і взаєморозуміння.

Posted by Sergiy Terentyev on Monday, June 22, 2020

 

Інна Гребень, мама трох дітей, керівник агентства нерухомості "Преміум":

Жодне дистанційне навчання не замінить живого спілкування , позитивних емоцій. А як дітей початкової школи залишити дома з уроками, коли сам на роботі?

Ліана Диновська, мама 4 дітей, сімейна радниця Головного територіального управління юстиції у Рівненській області : 

Своє невдоволення спробі запровадження системи дистанційного навчання з 1 вересня Міносвітою, спробую пояснити, як багатодітна мама! Гарно викладають завдання з екранів телебачення досвідчені вчителі і відомі люди. Так, погоджуюся. Я мусила б мати дома 3-4 телевізори і 3-4 ноутбука, щоб мої діти різних вікових категорій мали можливість і рівні права перед іншими дітьми. Я завжди вчила своїх дітей шкідливості проведення більше 2 годин в день перед екраном телевізора, або комп’ютера. Змінити систему існуючої освіти на онлайн освіту, вважаю фактичним злочином проти дітей. Зомбі-діти перед екранами телевізорів до обіду, та перед екранами планшетів, ноутбуків, телефонів- після обіду. Я, мабуть, здивую освітян-високопосадовців, але діти на 70% списують все з готових онлайн відповідей. В школах, сидячи на уроках і відповідаючи на питання, вони- думають, вчать, розвиваються!
А зараз інша реальність. Ви дійсно впевнені у тому, що в багатодітних родинах у всіх є від 3-4 телевізорів і ноутбуків, або ж ще більше? Що в селах і малозабезпечених родинах є у всіх інтернет? Держава зараз і так поставила людей на межу виживання. Тобто, немає грошей на забезпечення дітей телевізорами, ноутбуками і інтернетом- значить такі діти не зможуть здобувати базову освіту? Немає грошей на репетиторів, значить діти будуть недоотримувати знання? З вересня почнемо виховувати зомбі-дітей? Мені пояснити своїм дітям, що проведення 7-10 годин перед екраном телевізорів і комп’ютерів все ж таки не так і шкідливо? Мабуть, мої діти будуть посередньо вчитися, я не буду знищувати свідомо їх зір, забирати «живе» спілкування, формувати інтерес до онлайн навчання! Я усвідомлюю, що шкідливості від онлайн навчання буде більше, ніж користі!

Додамо, що  Петиція до Президента Володимира Зеленського щодо заборони дистанційної освіти у всіх навчальних закладах набрала необхідні 25 тисяч голосів.

Станом на 11 ранку понеділка петицію на сайті глави держави підписали 25 тисяч 321 громадянин. До кінця збору підписів залишилося 91 день.

“Діти повинні ходити до школи, навчатися, спілкуватися зі своїми однолітками. Батькам, дітям та вчителям дуже важко перебувати на дистанційній освіті. Діти не зможуть здобути повноцінні знання, знаходячись вдома. Тому народ хоче, щоб влада не прийняла закон про дистанційну освіту”, - зазначається в документі.

Якщо ви теж вважаєте, що діти повинні навчатися у школах, а не дистанційно, підписати петицію можна ТУТ.

Окрім цього Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про дистанційну форму здобуття загальної середньої освіти.

В положенні викладені пункти щодо організації  навчання та здобуття загальної середньої освіти за дистанційною формою, а також використання технологій дистанційного навчання.

Організація освітнього процесу під час дистанційного навчання може передбачати навчальні заняття, вебінари, онлайн форуми та конференції, самостійну роботу, дослідницьку, пошукову, проектну діяльність, навчальні ігри, консультації та інші форми організації освітнього процесу, визначені освітньою програмою закладу освіти.

Передбачається, що педагоги самостійно визначають режим проведення навчальних занять. 

Не менше 50% навчального часу, передбаченого освітньою програмою закладу освіти, забезпечується в синхронному режимі, коли учні працюють всі одночасно. 

У положенні МОН передбачено також особливості дистанційного навчання під час карантину, а також умови для реалізації змішаного навчання.

Рішення про використання технологій дистанційного навчання в освітньому процесі прийматиметься педагогічною радою школи.

Під час дії карантинних обмежень освітній процес у закладі освіти за рішенням педагогічної ради може організовуватися у спосіб, за якого окремі теми з навчального предмету частиною учнів класу вивчаються очно, іншою частиною учнів класу – дистанційно. 

При цьому для учнів визначається черговість очного та дистанційного навчання з метою забезпечення рівних умов для здобуття освіти.

Громадське обговорення проєкту триватиме до 21 липня.