Які вулиці у Рівному найбільш небезпечні?

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Як пішохідні переходи у Рівному зробити безпечнішими та мінімізувати травматичність людей. Про це сьогодні говорили громадські активісти та депутати.

За статистикою, яку ГО «Антикорупційний моніторинг» надали в Національній поліції Рівненської області, у Рівному в період з 2011-го по 2015 роки на найнебезпечніших вулицях та перехрестях загинуло 33 людини, а травмувалося – 283.

На переконання експертів, щоб зменшити факти ДТП, слід в першу чергу обладнати небезпечні місця освітленням. Це було б менш витратним, аніж встановлення світлофорів, які, за словами депутата Рівнеради Сергія Паладійчука, є досить дороговартісними. До прикладу, каже міський обранець, на світлофор на перехресті вул. Макарова-Січових Стрільців, хотіли виділити 500 тисяч гривень. Інші коштують трохи менше – близько 300 тисяч. Всього в Рівному планується встановити 12 світлофорів.

- Мене такі суми обурюють. Вважаю це дорого. Краще ці 500 тисяч спрямувати на освітлення найбільш небезпечних наземних пішохідних переходів, - говорить Сергій Паладійчук.

Експерти зазначають, що обладнання освітленням одного переходу коштуватиме 11-12 тисяч гривень, тобто для 55 переходів з міського бюджету потрібно близько 600 тисяч гривень. А це майже як один світлофор.

Відтак, напрацьовані ГО «Антикорупційний моніторинг» пропозиції передадуть міському голові Рівного, голові постійної комісії транспорту і зв`язку та голові постійної комісії з питань бюджету та фінансів Рівненської міської ради.

- Ми готували інформацію за 5 років. Визначили найбільш небезпечні вулиці – вони і найбільш завантажені – це Макарова, Соборна, Грушевського, Степана Бандери. Там найбільше трапляється ДТП. На частині вулиць немає достатнього регулювального обладнання – приміром, на вулиці Макарова. Тому першим етапом має стати встановлення освітлення. Після цього треба підійти до питання острівців безпеки, - зазначає ГО "Антикорупційний моніторинг" Юрій Дюг.

 

 

Денис ГРИЩУК