Як привчити малюка до ложечки

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Як тільки ви починаєте вводити прикорм у щоденний раціон свого маляти, то одночасно з новою їжею крихітка знайомиться і зі столовим приладдям. І ось тут перед кожною мамою постає питання, коли варто привчати малюка їсти самостійно. І в якому віці варто приділити цьому особливу увагу? ЧаРівне.інфо знає.

Якщо під час годування ваша дитина вже стала вихоплювати ложку з ваших рук, значить, можна починати вчити її поводитись з ложкою самостійно. Для цього краще всього вибирати такий час, коли ви нікуди не поспішаєте.

Читайте також: СКІЛЬКИ ДІТЕЙ ХОЧУТЬ РІВНЯНИ?

Для того, аби привчати малюка до ложечки, краще за все обрати густу страву, наприклад, кашу або картопляне пюре. Пам`ятайте, що дитина розвивається у грі. Тому дайте йому ложку в одну руку, а самі візьміть іншу ложку і потихеньку годуйте малюка, граючись. Обов`язково сядьте навпроти дитини і показуйте йому, як потрібно правильно їсти ложкою. Повірте, дитині буде дуже цікаво. Адже він зможе сам зачерпувати їжу, а це для дитини буде дуже потішно.

Звісно, не сподівайтесь, що ви одразу досягнете бажаних результатів. Але після перших кроків вам і вашому малюкові вже стане набагато легше. Пам`ятайте, що для малюка дуже важливо, щоб він їв не один, а разом з дорослими. Обов`язково покажіть дитині, як потрібно тримати ложку, як підносити її до рота, як захоплювати їжу. Поступово малюк усьому навчиться. Головне - терпіння і любов. Прийде час, і ви скажете своїй дитині, що у нього є власна ложка, якою він сам зможе їсти.

Вам доведеться чимало попрацювати, щоб труди малюка увінчалися успіхом. Та найголовніше: не забувайте його щоразу хвалити. Адже похвала - це стимул до дії.

Анна БІКУС