Як пережити літню спеку - корисні поради

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Початок червня приніс в Україну справжню літню спеку. У багатьох регіонах денна температура не опускається нижче 30 градусів. 

ТСН.ua зібрала кілька порад, які допоможуть пережити спеку. 

1. Пийте якомога більше води. 

Під час спеки людина втрачає велику кількість води, а тому важливо підтримувати воний баланс організму. Для цього вистачає 1-1,5 л. води на день. В залежності від маси тіла, кількість води, яку слід вживати, може збільшуватися. 

2. Намагайтесь уникати сонця у спекотні дні. 

Найбільша спека припадає на період від 10 до 16 години дня. Краще у цей період посидіти у кондиціонованих приміщеннях, однак, слід пам'ятати, що різкий перепад температур також є шкідливим для здоров'я. 

3. Правильно обирайте одяг. 

Найкрайще у цей період підійте одяг із натуральних тканин - льону, бавовни, котону. Також віддавайте перевагу світлому одягу. 

4. Варто перейти на легке харчування. 

У літню пору краще віддавати перевагу легкій їжі - салати, овочі, фрукти. Адже важка їжа лише створює додаткове навантаження для організму. 

5. Зменшіть фізичні навантаження. 

У період високих температур варто уповільнити темп. У разі погіршення стану здоров'я - відмовитись від будь-яких навантажень та піти у прохолодне місце. 

6. Забудьте про алкоголь. 

Під час спеки алкоголь розширює судини та стимулює організм працювати активніше, що сприяє підвищенню температури тіла. 

7. Охолоджуйте шкіру. 

Майте при собі вологі серветки. 

8. Не зловживайте кондиціонером. 

Лікарі рекомендують, щоб різниця температур в приміщенні та на вулиці була в межах 10 градусів, інакше ризикуєте застудитися.