Вперше у Східній Європі: Рівненщина прийме масштабні навчання рятувальників (відео)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

З 18 по 22 червня на базі тренувального полігону Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій у Рівненській області проходитимуть масштабні міжнародні навчання "RESCUE DAYS UKRAINE 2019". 

Відкриття навчань відбудеться 18 червня о 17:00. Вхід вільний. Україна вперше з країн Східної Європи прийматиме у себе навчання такого рівня. У них братимуть участь майже 150 рятувальників з цілої України, а також представники зарубіжних країн.

 

Як розповів речник ГУ ДСНС Україниу Рівненській області Дмитро Мельник, основна мета навчать - це підвищення рівня кваліфікації та обізнаності рівня обізнаності при ліквідації дорожньо-транспортних пригод.

 - Будуть відпрацьовуватись сценарії ДТП, які можуть траплятись за участі легкових автомобілів, вантажних аватомобілів та автобусів, - додав речник ДСНС. 

Представник німецької фірми WEBERRESCUE SYSTEMS, яка виготовляє спецобладнання для ліквідації ДТП, Віталій Пицюга зазначив, що зараз в Україну завезли багато нової техніки для рятувальників, тому постало питання, як нею користуватись. Зокрема в Україні вже є 15 спеціально обладнаних автомобілів для виїздів ліквідації аварій, планують доставити ще 12. 

- Це унікальні навчання. Вони проводяться за підтримки німецького уряду. Україна з країн Східної Європи є першою країною, де вони відбудуться. До прикладу, у Польщі такі навчання проводяться вже вшосте. Загалом на полігоні відпрацюють шість сценаріїв на 12 майданчиках. Запрошені чотири польських інструктори, один французький і два німецьких. Крім того, в Україні ДСНС підготували 15 власних інструкторів, які вже знаються на особливостях нової техніки і зможуть навчати українських рятувальників, - зазначив Віталій Пицюга.

Довідково: починаючи з 2007 року такі навчання проходять під патронатом німецької фірми-виробника обладнання для рятувальників Weber-Hydraulik GmbH. Головною метою навчань є опанування та набуття досвіду рятувальними службами з усього світу основних алгоритмів дій з практичним відпрацюванням різноманітних ситуацій пов’язаних з ДТП на транспорті. В середньому у навчаннях RESCUE DAYS щороку беруть участь рятувальники з понад 40-ка країн світу. Крім професіоналів також приймають участь, і представники місцевих пожежних команд та добровільних пожежних дружин.