В Острозі стартував проект зі спогадами мешканців міста ХХ століття

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Проект громадської організації «Братство імені князів Острозьких» став одним з переможців конкурс міні-гранту від проекту ReHERIT, який реалізується за підтримки Європейського Союзу та отримає понад 90 тисяч гривень на дослідження історії Острога ХХ століття.

Ідея проекту сформувалась у Андрія Брижука та Анастасії Драчук під час проходження циклу тренінгів «Ефективне управління культурною спадщиною», котрі відбувались в рамках проекту ReHERIT у Львові влітку 2019 року.  

Одним з важливих напрямів діяльності організації «Братство імені князів Острозьких»  є поширення знань про історію міста від найдавніших часів до подій, що мали місце не так давно.

Проект «Фото аудіо інтервенція в міський простір «Вікна історій», який отримав грантову підтримку, покликаний розповісти непросту, моментами трагічну, історію Острога ХХ століття через спогади людей, які жили в місті Острозі, навчалися чи служили у війську. Ознайомитись з ним  зможуть всі бажаючи, адже під час проекту історії знайдуть своє місце в громадському просторі Острога у вигляді інсталяцій в замурованих вікнах будинків. Також всі ці історії віднайдуть свій голос завдяки аудіогіду, тому автори проекту сподіваються, що ці голоси будуть почуті.

  Від ХХ століття нас відділяють всього лиш 20 років, тому ще однією складовою проекту є бажання розповісти про родини острожан, які своєю щоденною працею творять місто, яким ми пишаємось. Шукаємо родини, три покоління і більше яких проживають в Острозі. Ваша історія варта того аби бути почутою! – зазначає керівниця організації Анастасія Драчук.

У рамках проекту вже було опубліковано відео розмова про старі фотографії міста з науковим співробітником Музею книги та друкарства Анатолієм Хеленюком.

Презентація результатів проекту планується на кінець червня та відбудеться у форматі екскурсії новим культурним проектом створеним під час проекту.

Сторінка проекту в Фейсбуці - https://www.facebook.com/BratstvoOstrozkykh/