В медзакладах Рівненщини є 126 апаратів ШВЛ

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Про готовність системи охорони здоров’я Рівненщини до протидії COVID-19  розповів під час онлайн брифінгу начальник управління охорони здоров’я Олег Вівсянник.

«Наші заклади охорони здоров’я  готові  до  надання медичної допомоги, але ресурс лікарень не безмежний. Тому все залежить від кожного з нас – наскільки ми дотримуємося карантинних обмежень. На сьогодні в Рівненській області для надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19 задіяно 955 ліжок у 8 лікувально-профілактичних закладах», - зазначив Олег Вівсянник.

Наразі ці лікарні завантажені на 53 відсотки, отже є запас потужності. Крім того, Рівненська ОДА ініціює перед МОЗ включення додаткової – дев’ятої лікарні до мережі першої хвилі.

«В області є 126 апаратів ШВЛ, з них 90 відсотків  - це апарати високого класу, які мають усі необхідні функції для надання медичної допомоги пацієнтам, які потребують штучної вентиляції легенів. Ми постійно контролюємо ситуацію, щоранку проводимо засідання робочої групи,  наради з керівниками усіх лікувально-профілактичних закладів для того, щоб якісно та вчасно надати  медичну допомогу усім, хто цього потребує», - розповів начальник управління охорони здоров’я ОДА.

Додав, що питання готовності закладів охорони здоров’я  до боротьби з COVID-19 постійно контролюється в області, а також на рівні держави. Ми постійно комунікуємо з центральними органами влади, Офісом Президента та МОЗ. Зокрема, щодо зміни маршрутів та протоколів надання медичної  допомоги.