Виходжування дітей, складні вагітності та успішні пологи: щоденна робота медиків Рівненського перинатального центру

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Рівненський обласний перинатальний центр – це не лише надсучасне обладнання, а й висококваліфіковані лікарі, медсестри, акушерки та весь персонал. 

З квітня 2021 року планується підписати договір на надання послуги «Медична допомога у складних неонатальних випадках».  Цей пакет передбачає лікування та виходжування передчасно народжених немовлят та хворих новонароджених. Основною функцією закладу  є надання допомоги при передчасних пологах, виходжування недоношених немовлят, а тому  основною перевагою Рівненського перинатального центру є забезпечення якісної і безпечної медичної допомоги матерям і дітям. 

З початку року  у нас народилось 622 дітей, 8-9% з них- це передчасно народжені.-  розповідає заступник головного лікаря Галина Ковальова.- Наш медперсонал має досвід в виходжуванні недоношених дітей з 22 тижня вагітності. Такі немовлята  повинні народжуватись у стаціонарах, де створенні відповідні умови. Інакше втрачається «золотий» час для надання необхідної  допомоги. Виходжування дітей з екстремально низькою масою тіла (до 1500 г) — неймовірно складна робота для лікарів і медичного персоналу в усьому світі.

Сучасне обладнання та кваліфіковані медики – запорука щасливого батьківства 

У Рівненському обласному перинатальному центрі  є сучасне діагностичне, лікувальне та моніторингове обладнання, яке дозволяє вчасно та якісно надавати допомогу та виходжувати малюків з високою ефективністю. А саме: УЗД, цифровий рентген, електроенцефалограф та інше.

- У нашому закладі є можливість проведення краніоцеребральної гіпотермії з залученням електроенцефалографа; анестезіологічне обстеження та оцінка болю на всіх етапах; використання комп`ютерної програми при розрахунках інфузійної терапії, що передбачено новими вимогами НСЗУ.  Недоношеним та діткам, які потребують реанімаційних заходів та тривалого виходжування, лікарі відділення надають висококваліфіковану, професійну, якісну допомогу. Ми створюємо максимально комфортні умови для таких діток, щоб вони відчували себе, як в утробі матері та активно залучаємо батьків до цього процесу, використовуючи метод кенгуру. – додає Галина Ковальова.

Велика увага приділяється залученню батьків у догляді за своїми малятами. Вони мають  вільний доступ до  немовлят впродовж  доби.

Для цього використовується метод «мати-кенгуру», різноманітні укладки для новонароджених – «гніздечка», подушечки, валики, «восьминіжки», застосовується зниження шумового навантаження, затемнення кувезів. До того ж заклад постійно співпрацює з благодійними фондами: «Ранні пташки», «Коло», «Ю.Трачук та партнери».

- Для нашого закладу жінка та її дитина залишаються найголовнішим! . Одна з обов’язкових складових успіху — злагоджена командна робота й кваліфікація лікарів, медсестер, всього персоналу без яких виходжування немовлят було б неможливим. Пацієнти забезпечуються медикаментами, закупленими  за рахунок фінансування, яке виділено Національною службою здоров’я України для закладу.  Але, якщо стається випадок і потрібних лікарських засобів немає в національному переліку, то такі медикаменти жінка забезпечує  самостійно. Водночас, якщо пацієнтка обирає палату підвищеного комфорту та індивідуальне харчування, то всі ці послуги не входять в перелік визначений Національною службою здоров’я України.