Відкушені пальці, втікачі та їжа в лоточках: працівниця Острозької психлікарні розповіла про свою роботу

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Працівниця Острозької психлікарні Валентина Заблоцька у інтерв'ю виданню "Острог.інфо" розповіла про реалії роботи у медичному закладі, проблеми з втікачами та права пацієнтів. 

Жінка працює у закладі 20 років. Спочатку була на посаді діловода, зараз начальником відділу кадрів. За її словами, коштів на харчування в лікарні вистачає, але на медикаменти все одно трохи замало.

- Дивишся на хворих, які знаходяться тут, і розумієш, що близько 70% людей нікому не потрібні. Усвідомлюєш, що фактично нічим не можеш їм допомогти, крім тієї їжі, яку принесеш, - заначила Валентина Заблоцька. 

Попри те що у закладі бракує коштів, за останні роки зроблено чимало. Крім того, всюди прибрано, чисто, працівники ставляться до своєї роботи відповідально.

Начальниця згадує моторошні історії втікачів. За її словами, найжахливіший випадок трапився у 2005 рік, коли втекли двоє людей, які знаходились у відділенні примусового лікування.

- Вони зґвалтували дівчину після втечі. Були суди, бо родичі казали, що винна лікарня. Тоді пацієнти були збуджені, а на чергуванні була вагітна жінка. Звичайно, їх знайшли, але велику біду вони зробили, - розповідає Валентина Заблоцька. 

Пригадує ще одну історію, коли втікач відразу сів у маршрутку, що на Рівне їде:

- Ми побачили це, одразу в машину, обігнали, перед автобусом зупинилися й забрали його. Ще був випадок в 2014-15 році. Хворого завели у відділення, а він взяв санітара за руку й відкусив йому палець. Потім виплюнув і втік. Але наш працівник думав не про те, щоб підняти той палець, бо треба було доганяти.

Як розповідає працівниця лікарні, зараз втечі – це рідкісне явище, бо згідно з новим законом ми жодну людину не можемо забирати в заклад без її згоди:

- Якщо привозять п’яного чи наркомана, медпрацівники не мають права їх покласти в лікарню, поки вони не дадуть згоду на відповідне лікування. Ні поліція, ні лікар – ніхто не може щось робити без згоди цієї людини. Був випадок нещодавно, хлопець вішався, його мама зняла з петлі. Це була спроба самогубства, тому однозначно потрібне обстеження психолога та психіатра, а він відмовився. Але мама плакала, казала: «Ви ж бачите – біда, треба покласти. Якщо ми зараз підемо звідси, він може знову таке зробити». Але ми не мали права цього робити, тому відпустили його.