Верховна Рада ухвалила новий Виборчий кодекс з відкритими списками: як голосували рівненські нардепи?

Новини Рівного - ЧаРівне.info
Фото: censor.net.ua

Сьогодні Верховна Рада у другому читанні ухвалила новий Виборчий кодекс. За проект закону №3112-1 проголосували 230 народних депутатів. 

Зазначимо, що спікер Ради та один із авторів закону Андрій Парубій 17 разів ставив на голосування до повернення правок. 

Як голосували рівненські народні депутати. 

Олександр Дехтярчук - за; 

Василь Яніцький - відсутній; 

Юрій Вознюк - за; 

Віталій Корчик - не голосував; 

Вадим Сидорчук - відсутній; 

Олег Осуховський - за; 

Сергій Євтушок - за; 

Андрій Лозовий - за. 

Законопроект №3112-1 Рада ухвалила у першому читанні у листопаді 2017 року, 6 червня 2019 року Паралмент розпочав розгляд проекту закону у другому читанні. Усього було розглянуто 4568 правок. 

Виборчий кодекс змінює систему обрання народних депутатів. Виборці голосуватимуть не лише за назву партії, а й за конкретного кандидата в ній, пише 24 канал

Так, замість понад двохсот одномандатних округів, буде 27 регіональних.

У кожному окрузі партія формуватиме свій список кандидатів. І партія, і кандидати отримають свої порядкові номери, щоб виборці їх не забули, усі списки повісять в кожній кабінці.

В бюлетені буде лише дві графи: "Номер партії, за яку віддаєте свій голос" та "Номер кандидата у народні депутати з партійного списку". У них треба буде записати порядковий номер партії, та кандидата з неї. Якщо кандидат у народні депутати набере відповідну кількість голосів виборців, він зможе переміститися вверх по списку, або навпаки опуститися вниз.

Депутатські мандати розподілятимуть пропорційно за результатами виборів. Чим більша підтримка партії, тим більше мандатів вона отримає. Місця у сесійній залі займуть ті кандидати, які отримали найбільшу підтримку в своєму регіоні.

Загальнонаціональна виборча квота забезпечує однакову ціну мандату і послаблює вплив адмінресурсу і підкупу, – зазначив народний депутат, співавтор Виборчого кодексу Олександр Черненко.

Прохідний бар'єр знизиться з 5 до 4%, тому більше партій зможуть потрапити до парламенту. 

Зазначимо, що нові правила почнуть діяти вже на наступних парламентських виборах, вибори до Ради 21 липня відбудуться за старим законом - половина – закриті партійні списки, інша – на мажоритарних округах.