"УВАГА, СПЕЦСИГНАЛ!": у Рівному "привчають" водіїв надавати перевагу спецтранспорту

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Профілактична операція "Увага, спецсигнали!" проходить одночасно по всій країні. Протягом двох тижнів рівненські патрульні перевірятимуть, чи дотримуються водії правил дорожнього руху у частині надання переваги спеціальному транспорту: рятувальникам, поліцейським, медикам.

Це комплекс профілактичних заходів спрямований для забезпечення належних умов роботи водіїв оперативних транспортних засобів, для виконання ними безпечного, а головне швидкого доїзду до місць призначень. Тобто це як швидкі, так і пожежні автомобілі та автомобілі патрульної поліції. У зв’язку з тим, що водії іноді нівелюють правила дорожнього руху, нехтують ними, це призводить до ненадання переваги в русі і в подальшому запізнення спецтранспорту, чи невчасного доставлення хворих до медичних закладів. - розповідає начальник відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції в Рівненській області Сергій Коханюк.

У разі наближення транспортного засобу з увімкненим синім проблисковим маячком та  спеціальним звуковим сигналом водії інших транспортних засобів, які можуть створювати йому перешкоду для руху, зобов’язані дати йому дорогу і забезпечити безперешкодний проїзд зазначеного транспортного засобу. Якщо на такому транспортному засобі увімкнено проблискові маячки синього і червоного або лише червоного кольору, водії інших транспортних засобів зобов’язані зупинитися біля правого краю проїзної частини.

До нас звертаються працівники медичних закладів і ДСНС, щоб ми вживали заходів. Поліцейські теж помічають, що деякі водії не надають переваги в русі, коли їдуть на виклик. Але ж патрульні не будуть зупинятися і штрафувати, оскільки вони поспішають на виклик і немає можливості відреагувати на це правопорушення. Тому і проводять такі заходи, щоб нагадувати водіям і провести профілактичні роботи по недопущенню таких випадків. Іноді хвилина рятує життя. - додає Сергій Коханюк.

У межах профілактики порушників каратимуть штрафом – 510 гривень. Сьогодні "під гарячу руку" потрапили п'ять водіїв. Один із них виявився позбавленим права керування у зв’язку із несплатою аліментів.