У Рівному засідала музейна рада (фото)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

На першому засіданні Музейної ради при управлінні культури і туризму облдержадміністрації обрали керівників та розглянули нагальні питання музейників області.

Так, головою ради став Леонід Кічатий, директор Дубенського історико-культурного заповідника. Заступником обрали Олександра Булигу, директора Рівненського обласного краєзнавчого музею, а секретарем - Олега Тищенка, директора Здолбунівського історико-краєзнавчого музею.

«Створення такого дорадчого органу дасть можливість на позитивні рушійні зміни в музейній справі області. Він стане додатковим майданчиком для комунікацій між управлінцями і представниками музейної галузі та громадськості», - зазначила начальниця управління культури і туризму облдержадміністрації Любов Романюк.

Одним з перших новостворена рада розглянула питання подальшого функціонування Зарічненського районного краєзнавчого музею. Через проблеми із приміщенням під загрозою може опинитися фондова колекція музею, яка налічує 1947 предметів і є складовою частиною Музейного фонду України.

За словами Любові Романюк, члени музейної ради вирішили звернутися до Зарічненської селищної ради з проханням забезпечити музей відповідним приміщенням згідно з Законом України «Про музеї та музейну справу».

Також під час засідання Музейної ради відбулась передача п’ятої факсимільної копії Нобельського Євангелія від культурно-археологічного центру «Пересопниця» для обласного краєзнавчого музею. Відтепер, усі відвідувачі музею зможуть побачити найдавнішу рукописну книгу Полісся.

Нагадаємо, Музейна рада утворена у травні цього року та функціонуватиме при управлінні культури і туризму Рівненської ОДА. До її складу увійшли 17 членів, серед яких фахівці музейної справи, історики, археологи, мистецтвознавці. Рада є постійним консультативно-дорадчим органом, утвореним з метою визначення пріоритетних напрямів формування та реалізації музейної політики в області.