Вхід заборонено: у Рівному в приміщення не пускають мам із дитячими візками

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Карантинні обмеження в Рівному стають жорсткішими, а інколи стають навіть абсурдними. Абсурдність доходить до того, що мам не пускають до приміщень із дитячими візками.

По даній ситуації до нашої редакції звернуался рівнянка, мама двох дітей Ольга Юзвик. Конфліктна ситуація склалася в приміщенні на вулиці Шкільній, де знаходиться одразу кілька спортивних секцій та клубів. Зокрема, там перебувають ФСТ "Україна", СК "Олімпійські надії" та тренажерний зал. Батьків збентежило оголошення при вході в вестибюль загального користування висить наступне оголошення.

Все б нічого, але увагу привертає заборона в'їзду в приміщення дитячих візочків. Відтак, батьки, які прийшли із меншою дитиною на заняття не мають змоги зайти у приміщення. 

В першу чергу це стосується батьків, які мають менших за віком дітей та приводять старшу дитину на заняття. А ще такі заборони створюють незручності для батьків дітей з інвалідністю.

Серед них і Ольга Юзвик,  син якої відвідує одну із спортивних секцій у цьому приміщенні.

 - Ця заборона є некоректною. багато дітей приїжджає на велосипедах на заняття. Ззовні немає де їх залишати. Мені як мамі, заборонено із коляскою заїхати у приміщення загального користування. Це порушення, адже цим самим  не тільки змушують батьків залишати дітей у небезпеці, а й порушують низку їхніх прав. Старша дитина в мене йде на секцію і я його супроводжую. А коляску мені пропонують залишати на вулиці. Як я це маю зробити? - розповідає Ольга Юзвик.

Представники співвласників приміщення говорять, що нічого не порушують, а навпаки, намагаються дотримуватися карантинних вимог та намагаються вберегти людей від небезпечної інфекції.

- Є карантинні обмеження. Це стосується і спортивних об'єктів. Ми стараємось, щоб наші відвідувачі дотримувалися соціальної дистанції. Зараз у Рівному ще й "червона зона". Ми взагалі боїмося, щоб нас не закрили. Ми розуміємо людей, але з обмеженнями вдіяти нічого не можемо. В разі порушення вимог, відповідатиме власник і платитиме штраф теж він. Тобто ми. - розповідає очільник ФСТ "Україна" Анатолій Биков.

За роз'ясненням ситуації наша редакція звернулася до юриста Юрія Клекоти.

- Жодним нормативним загальнодержавним нормативним актам спрямованим на протидію поширенню коронавірусу Covid- 19 дитячі коляски не обумовлені, як заборона. Жодних таких заборон на місцевому рівні теж не встановлювалось, а навіть якби такі заборони і мали місце, то вони б суперечили законам України і Конституції, - розповів Юрій Клекотка.

Додамо, що раніше в Україні траплялись подібні випадки. Тоді уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба на своїй сторінці в Facebook наголосив, що власники приміщень не мають права встановлювати обмеження на вхід для людей з дитячими візками. 

Всім, хто побачив на дверях магазину знак, що забороняє вхід з дитячими візками, Кулеба радить діяти наступним чином:

  • звернутися письмово до адміністрації приміщення з вимогою скасувати заборону;
  • звернутися до органів самоврядування з проханням вжити заходів щодо власників приміщення, магазину і прибрати заборону;
  • звернутися до управління Держспоживслужби з проханням перевірити дотримання власниками та адміністрацією магазину вимог законодавства, які стосуються захисту прав споживачів і правил торгівлі та надання послуг.