У Рівному відкрили меморіальну дошку трьом бійцям АТО

Новини Рівного - ЧаРівне.info

28 червня, в День Конституції України, на фасаді 18-ї школи міста Рівне відкрито меморіальну дошку трьом її випускникам – Героям АТО/ООС Олександру Андіяшеву, Тарасу Белоцькому та Віктору Пруському.

На подвір’ї навчального закладу зібралися військові, волонтери, вчителі, духовенство, представники місцевої влади, чимало друзів і знайомих героїв, які склали голови, захищаючи Україну.

Заступник директора з виховної роботи згаданої школи Наталія Шуманська нагадала присутнім біографію кожного з воїнів, які навчалися тут у 1980-ті, 1990-ті й двохтисячні роки. Усіх об’єднували спільні риси: доброта, відповідальність, сумлінність, готовність прийти на допомогу. Тарас Белоцький був майстром спорту з карате. Віктор Пруський обійшов Кавказькі гори та серйозно займався альпінізмом, а Олександр Андіяшев – активіст Майдану, а згодом – доброволець батальйону «Айдар». Перебуваючи вдома у невеликих перервах між відрядженням на фронт, він часто зустрічався з учнями рідної школи, розповідав про тактику, яку вони використовували в бою, зразки озброєння, а головне людей, які пліч-о-пліч воювали разом з ним.

– Усі вони мріяли про вільну Україну й готові були на все заради неї. Це ті герої, чий подвиг не маємо права забути, – наголосила Наталія Володимирівна.

Від військових подякував за виховання синів матерям воїнів і вчителям школи тимчасовий виконувач обов’язків начальника відділу цивільно-військового співробітництва управління оперативного командування «Захід» підполковник Андрій Рисюк.

– Це надзвичайно символічно, що ми відкриваємо цю дошку саме сьогодні – в День Конституції України. Ті, чиє зображення висічене навіки на цій меморіальній дошці, мали чітку громадянську позицію, честь і гідність. Тільки їхня шана дасть нам можливість належно виховати майбутні покоління.

З благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, клірики Свято-Воскресенського кафедрального собору протоієреї Сергій Лучанін та Василь Рудніцький освятили пам’ятну дошку новітнім Героям.