У Рівному СБУ попередила контрабанду за кордон кілограму металевої ртуті

Новини Рівного - ЧаРівне.info

У Рівному співробітники Служби безпеки України попередили контрабандне переправлення до однієї з пострадянських країн високотоксичної небезпечної речовини – металевої ртуті.

Контррозвідники спецслужби встановили, що місцевий мешканець планував здійснити нелегальну поставку ртуті до сусідньої країни через один із міжнародних поштових сервісів. За оперативними даними, за кілограм небезпечного товару він мав отримати від замовника кілька тисяч американських доларів. Посилку із токсичною речовиною зловмисник задекларував як комп’ютерне обладнання.

Затримали ділка безпосередньо на поштовому відділенні під час відправлення. Слідчі УСБУ в Рівненській області кваліфікували його дії за ч. 1 ст. 321 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою з буту або збут отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів) та ч. 1 ст. 201 (контрабанда)

Кримінального кодексу України. Наразі зловмиснику оголошено про підозру. Тривають слідчі дії для встановлення джерел походження небезпечної речовини, замовників та інших обставин справи.

Заходи із документування протиправної діяльності проводилися під процесуальним керівництвом Рівненської обласної прокуратури.