У Рівному під час домашніх пологів померла жінка

Новини Рівного - ЧаРівне.info

У Рівному під час домашніх пологів померла породілля. Жінці було 34 роки.  

Пологи відбувались удома у супроводі так званої "духовної акушерки". 

Як розповіла головна лікарка КНП “Пологовий будинок” РМР Світлана Муравська причина смерті - гостра масивна акушерська крововтрата.

 Попри усі реанімаційні заходи врятувати жінку не вдалося. О 18:20 породіллю у стані агонії довезли  у наш заклад. 50 хвилин наші медики надавали їй допомогу. О 19:10  констатували смерть. 

Хочу наголосити, що дуже важливо, щоб жінки розуміли, що безпека під час пологів понад усе!  Пологи повинні відбуватися у медичному закладі, де є  необхідне медичне обладнання, лікарі, належне освітлення, умови. Партнерські пологи дозволено в більшій частині пологодопоміжних закладів України. При бажанні, жінка може отримати підтримку доули на пологах у стінах медзакладу. Але хочу наголосити, що  пологи з доулою удома та пологи в присутності доули у стінах медзакладу - це різні речі. Доула – це не медична професія, це спеціаліст, який надає інформаційну, психологічну та практичну підтримку жінкам під час пологів. Доули не виконують медичних маніпуляцій та не ставлять діагнозів, їхнє завдання, щоб пологи у жінки залишили лише позитивні спогади, тому доула завжди співпрацює з медиками. 

Більше про це читайте: Трагічна мода на домашні пологи та духовні наставниці: у поліції розповіли деталі смерті породіллі

За словами медиків новонароджений хлопчик живий і з ним усе добре. Його  вага  4 кг 570 грамів. Наразі він знаходиться під наглядом лікарів у міському пологовому. 

Деталі цього випадку описують самі лікарі  у медичних спільнотах: