"У нас тут не Іспанія": у Рівному священики московського патріархату причащали людей з одного посуду

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Під час карантину  у Рівному священики Свято-Миколаївського жіночого монастиря, що належить УПЦ МП неподалік водонапірної башти по вулиці Соборній проводили богослужіння.

Як розповідає на своїй сторінці рівнянка Mila Isaeva попри карантинні заходи люди цілували ікони, причащались з однієї ложечки.

Народ спокійно цілував ікони, а батюшка чимось усіх поїв. Усіх! З однієї посуди! Як видно на світлині, в масках лише двоє, і людей більше, ніж 10-ро. На його зауваження, що це порушення правил карантину, отримав відповідь: "У нас тут не Іспанія" і побажання їхати з Богом далі. Він викликав поліцію, ті приїхали, але нічого кримінального в цьому вони не вбачили!!!!!! Кажуть:"Церква- то ж інше" . Інше що??? Це жорстке порушення закону, ось що це! Це не можна так лишати. Я хочу, щоб карантин скінчився швидше і з найменшими втратами. Думаю, ви теж! Не мовчить, коли таке бачите! Доносьте до людей важливість самоізоляції та дотримання правил. Не варто повторювати досвід Іспанії та Італії.....

Додамо, що у зверненні Священного Синоду УПЦ МП у зв’язку з поширенням коронавірусу COVID-19 немає жодної згадки про обмеження щодо проведення обряджу причастя з одного посуду чи прикладання до ікон.

Тут лише йдеться про молитви та окроплення міст святою водою.

За історичним прикладом нашої Церкви, її пастирі нехай ревно підносять свої молитви, неліносно звершуючи в храмах всі належні богослужіння та водосвятні молебні за здоров’я і подолання інфекції з церковним дзвоном та окропленням міст і сіл святою водою. - йдеться у повідомленні  УПЦ МП.

Натомість, у ПЦУ заявили, що достатнім виявом шанування святинь (хреста, ікон, святих мощей) є поклоніння/поклон перед ними, без цілування.

 Таїнства Сповіді звершувати за «Чином загальної сповіді», прочитавши «Молитву відпущення».

Причастя Святих Тіла і Крові Христової рекомендується подавати на церковному подвір’ї, переконуючи вірян дотримуватися відповідної дистанції один від одного. Щодо практики подавання Святого Причастя для віруючих, то це можливо звершувати двома способами: а). Причащати лжицею неторкаючись уст, а після кожного причасника лжицю протирати дизенфікуючими засобами. б) Подавати Причастя за практикою древніх християн, коли частинки розділеного Агнця напоєні Кров'ю подаються в руки причаснику, який з великою обережністю споживає Святі Дари. Для обтирання губ використовувати одноразові серветки, які потім спалити у чистому місці.