Українська Вікіпедія оголосила конкурс статей

24.10.2013, 16:14      Переглядів: 4231

Українська Вікіпедія запустила конкурс з написання статей про Європейський Союз «Пишемо про ЄС», який проводиться організацією «Вікімедіа Україна».

Конкурс передбачає написання статей про Європейський Союз в україномовному розділі Вікіпедії. Під «статтями про Європейський Союз» розуміються статті, що стосуються, зокрема, таких тематичних напрямків:

* історія Європейського Союзу та його країн-учасниць
* особи-діячі ЄС
* організації ЄС
* європейські програми та проекти
* Європейський Союз і Україна

Взяти участь в конкурсі може будь-яка особа зі знанням української мови, зареєстрована як користувач Вікіпедії. Учасники конкурсу не мають права редагувати конкурсні статті інших учасників. Порушники цього правила та правил Вікіпедії (зокрема, про вандалізм) можуть стати дискваліфікованими.

Конкурсні статті мають бути розміром, не менше 4000 байтів. Вони повинні бути започаткованими конкурсантами у Вікіпедії впродовж конкурсного періоду. Якщо статті створені шляхом перекладу з інших мов, то в разі застосування машинного перекладу статті мають бути ретельно вичитаними для уникнення явних ознак такого перекладу. Усі статті мусять мати енциклопедичний характер і містити текст, сформований власне конкурсантом, тобто в жодному разі не порушувати авторські права. Статті мусять базуватися на інформації, опублікованій раніше у авторитетних джерелах та містити посилання на ці джерела.

Окрім написання нових статей, в рамках конкурсу можна покращувати неповні статті («заготівки»). Під неповними статтями розуміються статті, які були створені виключно користувачами, які є ботами або мають менше 7000 байтів за розміром в Українській Вікіпедії та востаннє редагувалися людиною щонайменше місяць тому. Мінімальний розмір доповнення статті — 4000 байтів.

Щоб взяти участь у конкурсі «Пишемо про ЄС», слід зареєструватися у Вікіпедії (отримати свій нікнейм), створити статтю у Вікіпедії (бажано в опис ставити шаблон: «Пишемо про ЄС»), довести її за якістю принаймні до рівня базових вимог, поставити на її сторінці обговорення шаблон «Пишемо про ЄС». Відтак, стаття автоматично надходить на розгляд журі та зараховується конкурсанту у тижневому заліку у її вигляді на кінець конкурсного тижня.

Конкурс вже розпочався і триватиме до 15 листопада 2013 року включно. А оголошення переможців відбудеться вже 15 грудня. Призовий фонд конкурсу становить 20 000 гривень.

Визначення переможців відбудеться у двох номінаціях – «За найкращі статті» та «За найкращий внесок».

До журі входитимуть досвідчені вікіпедисти. А для нагляду за їх роботою сформують Почесну наглядову раду, до якої входитимуть відомі у суспільстві люди, фахівці з питань Європейського Союзу, представники організацій-партнерів та спонсорів конкурсу. Рішення про формування такої ради приймається спільно представниками організацій-партнерів та координатором конкурсу, яким, згідно з рішенням правління ГО «Вікімедіа Україна», став член правління і виконавчий директор «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич.

За більш детальною інформацією щодо конкурсу звертайтеся за електронними адресами: director@wikimediaukraine.org.ua, buket@wikimediaukraine.org.ua.

Марина НАЗАРЧУК 

Читайте також:

Погода, Новости, загрузка...
Loading...
  • Нові
  • Популярні
Loading...