У іграшковому магазині в Рівному продавали хімічно небезпечну машинку

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Під час перевірки у магазині Рівного, який реалізовує дитячі іграшки, виявили шкідливу машинку. 

Іграшку – машину 27-16-17А на батарейках, виготовлену у 2018, штрих код 6903161402017, виробництво Китай, вилучили для проведення лабораторних досліджень. 

За результатами випробувань Державного підприємства «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту споживачів» іграшка – машина 27-16-17А на батарейках, за маркованням не відповідає вимогам, а саме на іграшці та її пакуванні відсутнє найменування та адреса виробника та імпортера, а також зареєстрована торговельна марка виробника та імпортера.

За показником хімічної безпеки (масова частка біс (2-етил-гексил) фталату (DEHP)) за результатами випробувань становить 0,95 % (нормативним документом передбачено не більше  0,1%).

Згідно зі сценарним планом ймовірності виникнення ризику, іграшка машина може становити високий рівень загрози. Фталати підвищують ризик розвитку проблем ендокринної системи, негативно впливають на печінку, а також можуть стати причиною алергії та ураження органів дихання.

Відповідно до вимог законодавства про ринковий нагляд та з урахуванням високого рівня загрози для споживачів, магазину заборонили продавати цей товар. Крім того, магазин відшкодує вартість відібраних зразків та витрат пов’язаних з проведенням експертизи до Державного бюджету України.