Учениця Рівного бере участь у всеукраїнському конкурсі Open World Learning

Новини Рівного - ЧаРівне.info

З нагоди святкування 125-річчя перших українських поселень у Канаді та 150-річчя Канади, у чениця 9 класу Рівненської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 15 Ковальчук Людмила бере участь у всеукраїнському конкурсі міжнародної освітньої програми Open World Learning.

Коли Канадсько-українська організація O.W.L Open World Learning оголоcила конкурс з нагоди святкування 125-річчя перших українських поселень у Канаді, я була абсолютно впевнена, хто саме стане героєм моєї презентації. Це людина з українським корінням, яка зі статками у понад мільярд доларів увійшла в сотню найзаможніших жителів Канади. Енергійний і завжди в доброму гуморі Юджин Мельник – улюбленець публіки й один із найбільших меценатів цієї країни.

Батьки Юджина емігрували до Канади у 40-х роках ХХ століття з Чернівців (Буковини). Дитинство минулося на околиці Торонто, де проживало багато вихідців з України. Навчався як у канадській, так і в українській школах, тому мільярдер однаково добре володіє обома мовами. За словами Юджина Мельника, він разом із братами та сестрою працювали ще з дитинства: розносили газети. Нехай суми отримували не такі вже й великі, але вони повністю покривали деякі незначні витрати.

Батько швидко освоївся у фармацевтичній галузі і відкрив власну фірму. Син пішов його стопами, але дещо несподіваним шляхом. Пригадуючи, як тато копирсався в численних медичних довідниках та інструкціях, Юджин у 1982 році першим склав зручний і систематизований довідник лікарських засобів. Він суттєво полегшив життя фармацевтам. За виручені кошти від продажу довідника придбав фірму, що виробляла ліки.
Юджин Мельник створив і медіа структуру “Trimel Corporation”, яка потім принесла йому значні статки. Він хотів здобути вищу освіту і , навіть ,закінчив два курси York University в Торонто, де вивчав бізнес та економіку. Однак, так і не отримавши бажаних знань, вирішив будувати бізнес по-своєму й у 23 роки розпочав кар`єру успішного бізнесмена зі світовим іменем.

У 1989 році Юджин Мельник починає працювати у фармацевтичному бізнесі. Компанія спеціалізувалася на виготовленні медичних препаратів для людей, які хворіють гіпертнічною хворбою та серцевосудинними захворюваннями. Не можна сказати, що шлях був легким, але Юджин сміливо крокував до реалізації свого задуму. Успіх “Biovail Corporation” принесли ліки “Wellbutrin” – антидепресанти, продаж яких підняв дохід на 30%. Важлива особливість цих медикаментів полягала в тому, що вживати їх потрібно було тільки раз на добу, а це, зрозуміло, дуже зручно.

Засоби масової інформації суворо слідкують за роботою “Biovail Corporation”, тому за роки існування корпорації неодноразовими були повідомлення і про судові процеси, і про нечесне ведення бізнесу, та це й зрозуміло, адже конкуренція у фармацевтичній справі досить велика, і методи боротьби бувають різними. Варто відмітити, що в 1995 році прибутки корпорації склали близько 19 мільйонів доларів, а вже у 2006 – близько 2 мільярдів, і це вражаюче! Сучасна ділова преса називає Юджина Мельника “літаком - винищувачем на просторах фармацевтичного бізнесу”.

У 2007 році мільярдер вирішує передати керівництво фармацевтичною корпорацією своєму племіннику Віктору Мельнику, залишивши собі відсоток акцій компанії.

Однак українцю було дещо нудно займатися лише медпрепаратами. 2004 рік був для нього переломним. Юджин, а по-нашому просто Євген, купує збанкрутілий хокейний клуб Оттави. Для жителів столиці Канади цей клуб був об`єктом гордості і жалю. Колись багаторазовий володар кубку Стенлі в ті роки сумно посідав останні місця у турнірах, а команду й взагалі хотіли продати в інше місто.

Українець виклав 120 мільйонів доларів і відкрив нову сторінку в історії хокейного клубу. Через рік команда вже була на другій сходинці рейтингу, ледь не здобувши новий кубок. Великий хокей нарешті повернувся у столицю, а льодову арену на 18 тис. глядачів довелося розбудувати до 25тис

І як за це не любити українця? Коли у 2014 році йому знадобилась термінова трансплантація печінки, півтисячі канадців зголосились стати для нього донором. А донор, чия печінка таки підійшла Юджину, побажав залишитись інкогніто, аби не привертати до себе зайвої уваги та й зрештою відмовитися таким чином від матеріальної винагороди. Можливо, так віддячили за благодійність самого Мельника?

Батьківщину своїх предків Юджин Мельник відвідав у середині 90-х років, коли Україна вже стала незалежною.
 

Він бере активну участь у житті української громади, в культурних заходах та просвітницьких проектах. Не забув і про малу батьківщину – з 1995 року регулярно постачає в українські сиротинці необхідні медикаменти й вітаміни та організовує табори відпочинку. Під опікою його благодійного фонду понад 200 таких закладів, у яких проживає майже 100 тисяч дітей. Уже 20 років поспіль він особисто приїздить в Україну, аби передати подарунки, а головне - для того, щоб показати дітям приклад успішного українця.

Сьогодні пан Мельник відомий у всьому світі не тільки як успішний бізнесмен, але і як меценат.

Місцевій школі український мільярдер передав майже 2 мільйони доларів на закупівлю найновішого шкільного обладнання, ще півмільйона пішло на дитячий медичний центр, і аж 5 мільйонів -для найбільшої лікарні в Торонто.

У 2004 році Юджин Мельник започаткував традицію – щороку проводити дитячий благодійний захід “Skate for Kids”, у рамках якого школярики Оттави мають змогу не тільки спостерігати за тренуванням хокеїстів “Ottawa Senators”, але і покататися на ковзанах у нових шоломах, які дісталися їм у подарунок.

Сьогодні Юджин Мельник проживає в сімейному маєтку на океанському узбережжі острова Барбадос. Упродовж вже багатьох років великою пристрастю відомого бізнесмена є коні. На його ранчо у Флориді вирощують чистокровних скакунів, які радують свого господаря численними перемогами у різних змаганнях. Мабуть, закономірно, що слабкість Юджина Мельника – саме коні, адже має він українське коріння, а що то за козак без люльки і коня?