У Рівному вшанують пам`ять І.М.Носаля

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Завтра, 25 квітня 2013 року о 14.00 год. в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться засідання круглого столу на тему: "Пам`ять і вдячність" - до 100-річчя від дня народження І.М. Носаля. До зустрічі планує долучитись мер міста Рівного.

Нагадаємо, що Носаль Іван Михайлович - агроном, травник, науковець, викладач, продовжив батьківську справу природолюба і травознавця.

І.М.Носаль жив і пра­цював на Рівненщині. Як агроном він вирішував проблеми хмелярства на Сарненщині, а з 1959 р. пов`язав свою долю з педагогічною діяльністю: споча­тку на загальнонауковому факу­льтеті КДУ, а згодом у Рівненсь­кому інституті культури.

В середині 50-х pp. щасливий випадок звів І.М.Носаля з ученим-мікробіологом АН УРСР В.Г.Дроботьком, який високо оцінив рукописи Носаля-старшого і запропонував Івану Ми­хайловичу готувати до видання книгу. І саме завдяки В.Г.Дроботьку перша книга батька і сина Носалів «Лікарські рослини і способи їх застосування в наро­ді» вийшла у 1958 р. в Держмедвидаві УРСР. Ця книга одразу знайшла читачів і стала настіль­ною для тисяч людей, які цікав­ляться травознавством і шука­ють у рослині порятунок.

І.М.Носаль посилено займав­ся науково-дослідницькою ді­яльністю, продовжуючи вивчен­ня лікувальних властивостей трав. Він публікує десятки ста­тей на ці теми у науковій та пе­ріодичній пресі, бере участь у конференціях, наукових семіна­рах, Про Носаля пишуть акаде­мічні часописи, створюють наукові фільми, запрошують на наукові форуми за кордон.

Рівняни увічнили пам`ять одного з фундаторів народного цілительства на Волині, назвали вулицю, на якій він жив останні десятиліття, ім`ям Носаля. Династія Носалів - цілителів травознавців, - не обірвалося: син Івана Михайловича, Костянтин Іванович Носаль живе у Рівному і продовжує славну справу свого батька і діда.

Юлія ДОМАНСЬКА