У Рівному відбулась прем`єра українського історичного кінофільму (+фото)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

Сьогодні у Рівному відбулася презентація та прем`єрний показ українського художнього історичного фільму "Гетьман", в якому зіграв рівнянин.

У "Кінопалаці Україна" зібралося чимало бажаючих переглянути кінострічку вітчизняного виробництва та поспілкуватись безпосередньо з її творцями - режисером-постановником Валерієм Ямбурським, виконавцем головної ролі Богдана Хмельницького, актором Костянтином Лінартовичем, виконавицею ролі Ганни Сомко, актрисою Наталією Кобізькою, виконавцем ролі Тиміша Хмельницького, популярним актором Рівненського облмуздрамтеатру Станіславом Лозовським та виконавцем ролі Петра Дорошенка, актором Владиславом Ямбурським.

На фото (зліва направо):
заступник міського голови Рівного Галина Кульчинська, Наталія Кобізька, Костянтин Лінартович, Валерій Ямбурський, Станіслав Лозовський, Владислав Ямбурський

Робота над створенням кінострічки тривала близько року. У ній зіграло не менше сотні акторів, які працювали на знімальному майданчику щодня по 16 годин.

Бюджет фільму також заслуговує на повагу - близько 800 тисяч доларів США, що на той час було еквівалентно 10 млн грн. Режисер кінострічки Валерій Ямбурський каже, що усі кошти, витрачені на створення "Гетьмана", надійшли від приватних меценатів та спонсорів.

- Держава на наш фільм не виділила жодної копійки. Але ми, чесно кажучи, і не просили. Не мали такої потреби, бо з самого початку у нас був чітко сформований бюджет. Спонсори знайшлися одразу. І взагалі я вважаю, що кіно має бути комерційне, в першу чергу, а тому повинно обходитися без державних коштів, - пояснив Валерій Ямбурський.

Щодо історичної складової фільму, то, за словами режисера, увесь його сюжет базується на реальних історичних подіях, втім, в той же час, творці кінострічки не гналися за 100-відсотковою відповідністю образу Богдана Хмельницького, адже в них була інша мета:

- Це вже четверта по рахунку кіноробота про Богдана Хмельницького. Втім, мало хто досі знав, як звичайному сотнику з хутора Суботова всього за два роки вдалося стати Гетьманом України. Тому, власне, ми і вирішили покопирсатися в цих причинах. І як виявилося, причина всьому - жінка, - заінтригував Валерій Ямбурський. - Насправді це дуже складна історична тема. Сьогодні існує багато суперечок щодо фігури Богдана Хмельницького, щодо того, яким саме він був героєм. Втім, особисто для мене він виключно позитивний персонаж. У фільмі багато йдеться про трагічне кохання Хмельницького. Мало кому відомо, що в нашій історії теж був так званий "троянський кінь", і ним стала рокова жінка, - ще більше інтригує кіномитець.

На фото (зліва направо): Костянтин Лінартович, Валерій Ямбурський, Станіслав Лозовський, Владислав Ямбурський

Виконавець головної ролі у фільмі "Гетьман" актор Костянтин Лінартович розповів, що робота над образом була складною, але приємною.

- Що б ми не робили, ми це робимо для глядача. Звісно, ми з режисером дуже помучились над головним героєм фільму, адже його образ в історії дуже неоднозначний. Втім, режисер дуже добре знається на історії України, він вивчав це питання, а це - головне у цій стрічці - мати правильний історичний фундамент. І врешті я результатом задоволений, - зазначив Костянтин Лінартович.

Також режисер фільму розповів, яким чином відбувався процес підбору акторів у стрічку, а шукали їх по всій Україні:

- Ми відшуковували акторів у театрах по всій Україні. Дивилися спочатку, чи підходить нам типаж, чи ні. І вже тоді ставили перед тим актором якусь певну задачу, а тоді вже бачили, впорається він зі своєю роллю чи ні.

До слова, одну з ролей у фільмі зіграв і рівненський актор облмуздрамтеатру, заслужений артист України Станіслав Лозовський, який у стрічці втілив у життя образ Тимоша Хмельницького. За словами режисера Валерія Ямбурського, спочатку на цю роль у нього була затверджена інша людина, але в результаті той актор у кадрі не дав йому потрібного образу. Відтак, виникла потреба у більш старшому, мужньому, зрілому акторові. Саме тому зупинилися на Станіславові і запросили його на роль.

На фото (зліва направо): Валерій Ямбурський, Станіслав Лозовський, Владислав Ямбурський

- Це моя перша роль у великому кіно. Вся наша акторсько-знімальна група на всі сто довіряла режисерові. Особливо приємно мені було зіграти у стрічці, яка є на сто відсотків українською. Мої враження від роботи беззаперечно лише позитивні. В перший же знімальний день мені режисер сказав: «Слухай мене - і все буде добре!». Власне, так і сталося, - розповів Станіслав Лозовський.

Сам режисер фільму стверджує, що дуже любить працювати з новими, молодими акторами, адже їхні лиця свіжі і ще не заїжджені, а тому і образи героїв виходять значно цікавішими. Окрім рівненського актора, у фільмі також дебютувала і молода актриса Наталія Кобізька, яка зіграла роль першої дружини Хмельницького Ганни Сомко.

- Це мій дебют у кіно, і я дуже переживала. Сподіваюся, що впоралася з роллю. Ми з режисером хотіли зробити Ганну душею Богдана. А от вже чи вийшло це в нас - судитимуть глядачі, - розповіла Наталія Кобізька.

Ще один молодий актор, який знявся у цій кінострічці і приїхав її презентувати до Рівного, - Владислав Ямбурський. Він на екрані втілив образ Петра Дорошенка.

- Я не думав, що в Україні можна зняти таке якісне кіно. У нас зібралася дуже хороша команда справжніх професіоналів. Відтак, мені приємно, що я також вніс своє лепту у створення цього фільму. Мені робота сподобалась, а усе решта нехай буде на розсуд глядача, - сказав Владислав Ямбурський.

До слова, зйомки фільму відбувалися у багатьох замках України, зокрема у Золочівському, Олеському, Підгорецькому, а також у Будинку вчених у Києві. А результат роботи усієї команди творців українського кінофільму "Гетьман" зможуть оцінити рівняни, переглянувши цю стрічку. Сеанс кінофільму відбуватиметься щодня у "Кінопалаці Україна" о 14:30 год. у залі "Парадиз". Тривалість фільму - 2 год.

Довідково:

Фільм "Гетьман" (2015) розповідає про долю однієї з найбільш суперечливих фігур в історії України, про людину, яка змінила хід історії, і зробила свою країну незалежною. Цей фільм про великого гетьмана України, ім’я якого — Богдан Зиновій Хмельницький. Історія починається з 1647 року, і показує період повстання українського козацтва проти польської шляхти. Але головною лінією сюжету є не саме повстання, а трагічна любов Богдана Хмельницького до молодої полячки Гелени Чаплинської.

Марина НАЗАРЧУК