У Рівному відбулась 30-та церемонія нагородження орденом «Народний Герой України» (фото)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

На літній естраді парку імені Тараса Шевченка відбулася 30-та церемонія нагородження орденом «Народний Герой України». Нагородою відзначили дев’ятьох героїв, двох з них – посмертно.

Нагорода має два варіанти: срібний тризуб з червоно-чорною стрічкою на колодці вручають воїнам, які зі зброєю в руках захищали рідну землю, а з жовто-блакитною стрічкою – волонтерам та медикам.

Цього разу ордени вручили командиру танкового батальйону 14-ї окремої механізованої бригади підполковнику Сергію Корсуну та заступнику командира батальйону 24-ї окремої механізованої бригади старшому лейтенанту Юрію Капустяку. Командира батальйону полковника Ігоря Ляшенка та командира розвідувальної роти майора Степана Воробця з 24-ї ОМБр відзначили орденами посмертно. Нагороди їхнім рідним вручив командувач військ ОК «Захід» генерал-лейтенант Олександр Павлюк, який у 2014 році був командиром цієї частини.

– Дуже тяжко, коли згадуєш тих, хто не з нами, хто віддав своє життя за нашу країну, але ми повинні пам’ятати їх. Ці двоє героїв – офіцери з великої літери, вони завжди йшли попереду і були прикладом для своїх підлеглих. Так було і 19 червня 2014 року, коли вони, не вагаючись, із невеликою групою розвідників кинулися на допомогу одному з підрозділів, але, на жаль, потрапили у засідку і загинули. Я низько вклоняюсь родинам загиблих героїв, – зазначив у своїй промові Олександр Павлюк.

Також нагороди отримали: боєць 25-го батальйону територіальної охорони «Київська Русь» Станіслав Гібадулін, командир механізованої роти 93-ї ОМБр Ростислав Силівакін, доброволець 1-ї штурмової роти ДУК «Правий сектор» Денис Гайда, хірург з медичного підрозділу «Госпітальєри» Юрій Скребець та гуманітарний проект Збройних Сил України «Евакуація 200».

Довідково

Орден «Народний Герой України» – українська недержавна нагорода, запроваджена 2015 року за ініціативою Андрія Боєчка та Дмитра Щербакова. Орден виготовлений зі срібла 925 проби. Кожна нагорода має індивідуальний номер та елементи захисту. Ордени роблять із переплавлених срібних речей, зібраних в усіх охочих.

Олексій Мосейченок, АрміяInform