У Рівному провели засідання техногенної комісії через контейнери у Тинному

Новини Рівного - ЧаРівне.info

У ці хвилини триває засідання комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Рівненській області. До складу увійшли екологи, медики, рятувальники, чиновники.

Як повідомив депутат Рівненської міської ради Олександр Курсик:

- Виявляється крім контейнерів, у яких зберігається 4 тонни, є ще 2 тонни отрутохімікатів на території плодорозсадника. Вони не в бетонних контейнерах, а в поліетиленових. Тобто проблема ще більша.

Директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Володимир Захарчук зазначив:

- Всього в області є 48 тонн відходів. Небезпечними є 3 тони, у Рівному та Дубенському районі. В Україні нема підприємства, яке б могло утилізувати ці відходи. А утилізація за кордоном 1 тонни коштує 1 мільйон євро.

Висновок члени комісії зробили такий - провести дослідження ґрунту, повітря та самих контейнерів. Після цього за кошти міського та районного бюджету придбати і привезти на те місце металевий саркофаг і помістити у нього 7 бетонних блоків. Туди ж рятувальники пропонують помістити і 2 тонни, які зберігаються на території плодорозсадника. Дослідження санепідемстанція має провести до 24 червня, тоді ж і проведуть ще одне засідання техногенно-екологічної комісії.

Також, Рівненським обласним лабораторним центром, відповідно до рішення комісії, до 25 червня планується проведення досліджень на вміст залишкових кількостей пестицидів (хлорорганічних, фосфорорганічних, синтетичних піретроїдів та препаратів групи 2,4-Д) в ґрунті поряд контейнерів з непридатними отрутохімікатами і на території санітарно-захисної зони від місця їх зберігання.

Нагадаємо, мешканці Тинного б’ють на сполох і просять забрати з їхньої території контейнери з отрутохімікатами: Рівненський депутат Олександр Курсик просить забрати отрутохімікати з Тинного (Фото)

Ситуацію також прокоментував начальник управління надзвичайних ситуацій Рівненської ОДА Володимир Самсонюк. За його словами, якщо знайдуться кошти, то за місяць-півтора проблема буде вирішена.