У Рівному презентували літературну антологію (фото)

Новини Рівного - ЧаРівне.info

До Рівного антологія "Рівне літературне" потрапила лише сьогодні, хоча видання вийшло друком ще у 2013 році.

200 примірників антології надрукували у видавництві Національного університету "Острозька академія", упорядником та редактором стала Лідія Рибенко. Окрім того, попередню антологію "Літературна Рівненщина", яка з`явилася у 2010 році до 25-річчя Спілки письменників України, упорядковувала також пані Лідія. 

- На презентації першої антології, яка охопила письменників рідного краю, виникла ідея такої ж збірки. Тільки ця книга увібрала імена, що пов`язані саме з Рівним. Зібрати матеріали і твори, біографічні довідки - це не так складно. Труднощі виникають пізніше - коли потрібен видавець. Ми чекали упродовж кількох років, коли нам виділили кошти і доводилось навіть змінювати твори авторів, адже творчість письменників поповнювалась. Навіть увійшло за цей час п`ять нових імен, - пригадує Лідія Рибенко. 

Видання об`єднало 42 авторів, які представили широку жанрову картину - поезія, проза, гумор, сатира, публіцистика, література для дітей. Кілька імен із антології пов`язаних із Рівним, адже певний період свого життя вони присвятили саме цьому місту, вивчали його чи досліджували. 

Книга вважається спілчанською, оскільки усі автори є члени Спілки письменників. Для Рівненщини ця антологія є особливою, оскільки "підсумовує життя, сповнене миром і сонцем", адже з`явилась вона напередодні Майдану. 

Немало авторів, що увійшли до збірки були присутні на презентації, деякі з них зачитували вірші. Валентина Люліч виконала поезії Ніни Дворецької та Михайла Трубаря під музичний супровід. 

Василь Басараба зазначив, що йому надзвичайно приємно "бути" у цій антології і зачитав поезію, що увійшла до маленького збірника "Оберіг для бійця. "

Анна Лимич зауважила, що невдовзі вийде друком ще один збірник, який присвячений майданівським подіям. 

Вікторія КОВТУНОВИЧ

Фото - автора