У Рівному нагородили перших лауреатів Всеукраїнської літературної премії

Новини Рівного - ЧаРівне.info

У Рівному сьогодні нагородили перших лауреатів Всеукраїнської літературної премії імені Івана Низового, що родом із Сумщини. 

Аби поновити актуальність творчості Івана Низового, його донька Леся Низова заснувала літературну премію імені батька.

- Після смерті, коли я перечитала знову усі вірші, зрозуміла, що мало значення приділяла творчості батька. Тепер я відчуваю це своїм обов`язком. Зараз це головний сенс мого життя. Його слово зараз як ніколи потрібне для України. Це буде великий крок. Не випадково саме на Рівненщині ця премія знайшла своїх перших лауреатів, - зазначила Леся Низова. 

Ініціатором започаткування став викладач "Острозької академії" Анатолій Криловець, який знайшов спонсора літературної премії. Ним став голова Острозької районної державної адміністрації Віталій Ундір, який, до слова, проект профінансував з власної кишені. 

- Чому саме на Рівненщині? Де Суми, Луганськ? Таким чином, ми хочемо наголосити на акті соборності України, - розповідає Анатолій Криловець. 

 

Всеукраїнську премію імені Низового отримали Анна Лимич-Войнарович (м. Рівне) − за громадську роботу та редагування книги «Революція Гідності. Війна.»; Надія Кошель (Луганщина) за книгу «Три пелюстки веснодня»; Марина Брацило (Запоріжжя − Київ) за книгу «Шовкова держава»; Світлана Костюк (Волинь) за книгу поезій «Траєкторія самоспалення».

Сама ж засновниця, крім премії, планує видати 5-томний збірник усіх творів свого батька, Івана Низового. І перші свої грошові премії лауреати віддали для втілення намірів Лесі Низової. До слова, кошти нагороджені віддавали, не заглядаючи у конверт. Тому, розмір грошових благодійних коштів невідомо. 

Довідково: 

Фото www.wikiwand.com

Іван Данилович Низовий (03.01.1942 − 30.09.2011) – український поет, прозаїк, публіцист, журналіст та громадський діяч. Народився в Сумській області, тривалий час проживав в Луганську, де і був похований після невмолимої хвороби. Він – лауреат премій ім. Б.Горбатова та М.Чернявського, міжнародних літературно-мистецьких премій ім. братів Лепких, ім. О.Гірника та премії за кращий музичний твір-ораторію «Лелече». Нагороджений медаллю «Будівничий України». Творчий доробок письменника нараховує понад сто видань книг та збірок для дітей. Його твори перекладалися багатьма мовами світу.

Іван Низовий проводив в східних областях України активну просвітницьку роботу по популяризації творчості Олександра Олеся, Василя Стуса, Ліни Костенко та інших письменників. Він був справжнім українцем і його слова, сказані ще 2005 року: «Не патріоти всі ті, хто ганьбить мою Україну, принижує честь і гідність мого народу» − актуальні сьогодні як ніколи.

 

Вікторія КОВТУНОВИЧ